Parafialna wycieczka do Karpacza

0
Wzajemna współpraca ks. Krzysztofa Żądło oraz Burmistrza  Gminy i Miasta w Węglińcu przy wsparciu finansowym Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węglińcu umożliwiła zorganizowanie  dla dzieci i młodzieży z Parafii Stary Węgliniec wycieczki do Karpacza.

W dniu 11.02.2016r. w godzinach porannych wszyscy uczestnicy zajęli miejsca w autokarze aby wyruszyć na poszukiwanie „Ducha Gór”. Już niespełna po godzinie można było  podziwiać przepiękne masywy górskie, pokryte delikatną warstwą śniegu.
Górska przygoda rozpoczęła się oglądaniem niesamowitych budowli z klocków LEGO, a następnie w Muzeum Sportu można było poznać legendę o Duchu Gór oraz podziwiać bogaty zbiór zimowego sprzętu sportowego. Kolejnym punktem wycieczki było Miejskie Muzeum Zabawek, posiadające w swojej kolekcji lalki i zabawki z całego świata. Jak przystało na wycieczkę parafialną w planie zwiedzania znalazły się również miejscowe kościoły i chwila na krótką modlitwę.
Myśląc o aktywnym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu, wszyscy udali się na tor saneczkowy Alpine Coaster, który był niesamowitą frajdą dla najmłodszych. Wspólną górską przygodę zakończono posiłkiem w McDonald’s.
R. Wiciak
Share.

About Author