Relacja – Noc Sów 2016 w Węglińcu

0

Już po raz szósty w dniach 11-13 marca Stowarzyszenie PTAKI POLSKIE zorganizowało ogólnopolską akcję NOC SÓW. W tym roku w piątkowy wieczór 11 marca 2016r. Ogólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec” wraz z Stowarzyszeniem PTAKI POLSKIE po raz pierwszy zorganizowała tą akcję w Węglińcu.

W akcji tej wzięło udział aż 41 uczestników.

Ponad 40 osób w piątkowy wieczór zgłębiało tajniki biologii oraz zachowań sów. Najpierw teoretycznie i w tajemniczy sposób oczami P. Artura Tabora podejrzeliśmy sowy na filmie. By później pod czujnym okiem ornitolog Małgorzaty Pietkiewicz uzupełnić swoją wiedzę o sowach ,mogących występować w Węglinieckich Lasach. Następnie ruszyliśmy w bór: nasłuchiwaliśmy, wabiliśmy, szukaliśmy, ale niestety sowy Węglinieckie pozostały nie odkryte. Po tym nocnym spacerze czekało na nas ognisko z kawą i herbatą zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Węglinieckiej, oraz niespodzianka a jaka kto był ten wie.

Myślę że nasz Sowi debiut w Węglińcu można uznać za udany, a zdobyta wiedza i umiejętności zaowocują wieloma owocnymi obserwacjami.

Tutaj kilka zdjęć z imprezy naszego kolegi Marka Wawrzynka.

RELACJA Z NASZEJ NOCY SÓW W  TVP3 WROCŁAW ZAPRASZAM

Pozdrawiam Krzysztof Polewski – Przewodnik akcji

 

Specjalne podziękowania dla:

Pani Małgorzaty Pietkiewicz i Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego, Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Węglińcu, Zakładu Usług Komunalnych w Węglińcu, Nadleśnictwa Węgliniec oraz wszystkich którzy pomogli w organizacji imprezy.

Linki do akcji ogólnopolskiej:

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. 5. edycja możliwa jest dzięki Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK!, etap 3., realizowanej pod honorowym Patronatem Ministra Środowiska, dzięki dofinansowaniu funduszy norweskich, pochodzących z Programu Operacyjnego pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Share.

About Author