Uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie mogą grać już w piłkę podczas przerw lekcyjnych

0

Na podwórku szkolnym podczas przerw lekcyjnych uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie lubią grać w piłkę nożną- na placu apelowym, który dodatkowo jest wyposażony w bramki.

Jednak ze względu na to, iż podczas gry, piłka najczęściej „lądowała” na Cmentarzu, zostało wydane zarządzenie dyrektora o zakazie gry do momentu założenia na murze tzw. łapaczy na piłkę. Łapacze sfinansował Pan Burmistrz w wysokości 5400 zł, koszty transportu sfinansowała Rada Rodziców w wysokości 1000 zł.

Zamontowanie łapaczy było bardzo trudne, jednak dzięki pomysłowości i pracy konserwatorów szkolnych są już stabilnie założone i od dzisiaj uczniowie mogą bez przeszkód aktywnie spędzać czas śródlekcyjny. Dodatkowo został zamontowany kosz (do gry „w kosza”) oraz słupy na siatkę do gry w siatkówkę.
O tym, jak było to bardzo ważne dla naszych uczniów, świadczy fakt, że od tej pory podczas przerw nie ma takiego czasu, by uczniowie nie grali w piłkę. Łapacze prezentują się okazale, jednak w połączeniu z brzydkim murem wyglądają mało estetycznie. Wierzę, że znajdą się środki, by w najbliższym czasie odnowić mur. W imieniu społeczności szkolnej, a szczególnie w imieniu uczniów, bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi i Radzie Rodziców za pomoc.

Share.

About Author

Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.