Dzień Ziemi z OSP Stary Węgliniec

0

23.04.2016 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Węglińcu zorganizowała obchody międzynarodowego dnia ziemi.

O godz 10:00 strażacy, dzieci ze świetlicy środowiskowej, ksiądz proboszcz wraz dziećmi komunijnymi i rodzicami, mieszkańcy, oraz rada sołecka, która również dołączyła się do organizacji ogniska wyruszyli na sprzątanie naszej miejscowości. Można śmiało powiedzieć, że frekwencja dopisała, a efekty 3 godzinnej pracy przyniosły zamierzony efekt. Udało nam się zebrać około 2 ton śmieci co mamy nadzieję widocznie przełożyło się na czystość Starego Węglińca. O godz 18:00 znów wszyscy zebraliśmy się pod remizą. Tym razem aby przy ognisku, biesiadzie i muzyce w milej atmosferze podziękować uczestnikom za swój wkład w ochronę naszego lokalnego środowiska.

Wysprzątane zostały m.in. plac zabaw i boisko, teren wokół stawu tartacznego, poniemiecki cmentarz, alejka dębowa, rowy wzdłuż głównej drogi, parkingi nadleśnictw przy ulicy Konopnickiej i Głównej, teren wokół remizy i na stacji PKP, oraz kilka innych miejsc, których nie sposób tutaj wymienić.

Ochotnicza Straż Pożarna dziękuje wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji i realizacji tego przedsięwzięcia. W tym miejscu nie zapominamy również o Nadleśnictwu Węgliniec i dziękujemy za przekazanie nam specjalnych worków.

Źródło: OSP Stary Węgliniec

Share.

About Author