Wielki sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Ruszowie

1

W tym roku uczeń Szkoły Podstawowej w Ruszowie Marcin Burak  został laureatem prestiżowego konkursu „Zdolny Ślązaczek” (uzyskanie tytułu laureata daje możliwość zwolnienia ze sprawdzianu- z części językowej i otrzymaniem wymarzonego wyniku 100%). Uczeń był przygotowywany do konkursu przez Pana Waldemara Pełkę- nauczyciela języka niemieckiego Zespołu Szkół w Ruszowie.

W dniu 30.03.2016 odbyła się w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego uroczysta XVI Gala Laureatów konkursów „zDolny Ślązaczek” oraz  „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.  Obydwa Konkursy  odbywają się od 2000 r. i realizowane są przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty  we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego  To najbardziej popularne i prestiżowe konkursy przedmiotowe w naszym województwie.

W uroczystej Gali wziął także udział Marcin wraz z opiekunem, gdzie nagrodę, pamiątkowy dyplom oraz medal uzyskał z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Pana Romana Kowalczyka. Gratulujemy ogromnego sukcesu Marcinowi i jemu opiekunowi.

Share.

About Author

Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.