„Park jako przestrzeń sceniczna”- podziękowanie

0

W dniu 31 maja 2016 r. w Parku w Ruszowie miały miejsce dwie imprezy, tj. XIV Prezentacje Artystycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Park jako przestrzeń sceniczna” oraz Koncert Charytatywny „Dla Natalki”.

Głównym mottem Prezentacji Artystycznej Twórczości jest teatr, gdzie co roku staramy się zaprezentować uczniom wybrane dziedziny związane z teatrem. W tym roku wybraliśmy scenografię. W teatrze współczesnym ucieka się często z budynku teatru w przestrzenie nieteatralne, tj. na ulicę, do starych opuszczonych budynków, do fabryk, zajezdni tramwajów, dworców kolejowych, lasów i parków. Nasz ruszowski park okazał się miejscem idealnym, zapełnionym aktorami i widzami. Gościliśmy także delegacje uczniów z Węglińca i Czerwonej Wody. Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach (głównie związanych  ze scenografią), gdzie największym powodzeniem cieszyły się warsztaty Glinoludów z Bolesławca, Bębniarzy z Wrocławia oraz ZUMBY. Ponadto wszyscy uczniowie skorzystali z bezpłatnego poczęstunku (pierogi, kiełbaski, grochówka, ciasto, napoje) oraz innych atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, ZUMBA. Należy zaznaczyć, że dzięki hojności sponsorów i staraniom Rady Rodziców wszystko dla dzieci było za darmo. Dopisała również pogoda.

Po Prezentacjach był Koncert Charytatywny „Dla Natalki”. Na scenie wystąpiły okoliczne zespoły (Pryma, The Whispers, Sto Procent) oraz Kabaret Halama & Jaros. Na leczenie Natalki przekazaliśmy kwotę 4000 zł.

Całkowity koszt XIV Prezentacji oraz Koncertu Charytatywnego to 13 000 zł. Przy określeniu tej kwoty nie wzięliśmy pod uwagę cen poczęstunku (tj. kiełbasek (60 kg), pieczywa (60 bochenków), ketchupów, musztard, jednorazówek, ciasta upieczonego przez rodziców (min. po 5 blach od klasy), napojów (ok. 200 litrów), grochówki, gdzie wszystko kupili i dali nam sponsorzy. Dzieci korzystały z poczęstunku do woli. Tym bardziej cieszy nas fakt, że udało nam się jeszcze zebrać sporą kwotę dla Natalki.

Długa jest lista sponsorów, każdy starał się pomóc jak tylko mógł- od dużych kwot po najmniejsze, często był to własny wkład pracy (niektórych rodziców od wczesnego rana do późnego wieczora). Nie sposób wyliczyć tu wszystkich ludzi, dlatego wspomnę głównie zakłady pracy i grupy osób najbardziej zaangażowanych: Nadleśnictwo Ruszów, Nadleśnictwo Pieńsk, Nadleśnictwo Węgliniec, FERYSTER, WEBER – HYDRAUKLIKA, Chata Polska, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, Starosta Zgorzelecki, AGROBUD Nieruchomości, AGROBUD BHP, Bank Spółdzielczy Iłowa, Aleksander Boroń, Apteka pod Słońcem, Stolbud, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Ruszowie, rodzice Zespołu Szkół w Ruszowie, Koło Ludzi Aktywnych PIRAT, Koło Gospodyń Wiejskich, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Ruszowie, zespoły: Pryma, The Whispers, Sto Procent i Kabaret Halama & Jaros, Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie, Wielisława Zwierz, Małgorzata Drgas, Dorota Laskowska, Bogdan Nowak, Karolina Dubrawska, Rafał Chrebela.

W imieniu społeczności Zespołu Szkół w Ruszowie oraz Natalki serdecznie dziękuję wszystkim za szczerą, bezinteresowną i bezcenną pomoc. Bez Państwa pomocy nie byłoby tej imprezy, głównie przeznaczonej dla dzieci- a o tym jak były szczęśliwe, mogą świadczyć zdjęcia załączone do niniejszego artykułu.

Z wyrazami wdzięczności

Irena Droś

Share.

About Author

Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.