Przekroczył prędkość o 100 km/h w terenie zabudowanym

0

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie powiatu zgorzeleckiego zatrzymali po pościgu kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 100 km/h. Podczas ucieczki zmuszał innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Okazało się, że znajdował się pod wpływem narkotyków.

Policjanci zgorzeleckiej drogówki prowadzili kontrole na terenie gminy Węgliniec. W miejscowości Jagodzin, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h kierujący samochodem poruszał się z prędkością 140 km/h (!). Kierujący zignorował próbującego zatrzymać go do kontroli policjanta i zaczął uciekać.

Podczas ucieczki wykonywał wiele niebezpiecznych manewrów, m.in.  zmuszał jadących z przeciwnego kierunku do zjeżdżania na pobocze. Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali pirata drogowego, którym okazał się 40 – letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjantów, co do jego stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za wszystkie popełnione wykroczenia, a przede wszystkim za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu
podkom. Antoni Owsiak
nr tel. 606-778-294

Share.

About Author