Włoska robota

0

Gdyby zapytać przypadkowego przechodnia, z czym kojarzą mu się Włochy, to z pewnością odpowiedziałby, że ze spaghetti, słońcem, radosną muzyką oraz modą. Odzież pochodząca ze słonecznej Italii jest ceniona na całym świecie i mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek przestała wprawiać w zachwyt. Włosi, jeżeli chodzi o styl, górują nad resztą globu. Od zawsze wyróżniała ich najlepsza jakość materiału oraz zamiłowanie do klasyki i szeroko rozumianej świeżości. Wielu z nas ma świadomość, jak wielki wkład w kreowanie światowej mody mieli bohaterowie tego artykułu, ale czy umiemy wskazać, na jakie konkretnie postawili rozwiązania?  Piuttosto non.

Unikalna włoska moda

Moda włoska wzorowała się na rozwiązaniach francuskich i brytyjskich, ale nie ma tu mowy o biernym naśladownictwie. Włoscy projektanci stworzyli unikalny styl, w którym udoskonalili pomysły swoich „mistrzów”. Początek rozwoju przemysłu odzieżowego we Włoszech datuje się na rok 1951 – wówczas to we Florencji odbył się bardzo znany pokaz mody. W konsekwencji miasto to okrzyknięto modową stolicą, lecz w latach 70.  zostało ono w tej kwestii zdetronizowane przez Mediolan, który po dziś dzień nie oddał pałeczki. To właśnie tam rozwinęły się brandy takie, jak: Gucci, Armani, Dolce&Gabbana wciąż powodujące u tzw. „modowych frików” intensywne wypieki na twarzy.

Za co świat kocha Włochów?

Pitti Immagine Uomo to organizowane dwa razy w roku najsłynniejsze targi mody męskiej. Jest to wydarzenie, o którym głoszą wszem i wobec wszystkie portale i blogi modowe. Wystawa, jak wszystkie głośne medialnie wydarzenia, jest kontrowersyjna i powstało wokół  niej wielu mitów i legend. Na słynnym hangarze Fortezza da Basso można spotkać właścicieli niewielkich butików, krawców i reprezentantów znanych marek odzieżowych. Blogerzy biorący w tych targach udział mówią, że panuje tam specyficzny, lekko niepokojący rodzaj energii.

Sztuka krawiecka to kolejna wyjątkowa, włoska umiejętność. Pochodzący z tego kraju krawcy nie nazywają się jednak artystami, a rzemieślnikami, co świadczy o ich pokorze. Jej zagłębiem pozostaje prowincja Neapolu – jest tam aż 400 zakładów!

Ponadto Włosi nie boją się łamać utartych schematów i wprowadzać na rynek nowości. Pokazali oni na przykład światu, że bez krawata wciąż można wyglądać szykownie i w pewien sposób wylansowali ten trend. Sytuacja jest jednak trochę komiczna, bo z drugiej strony jedna trzecia światowej produkcji krawata pochodzi z Włoch, z regionu Como! Prawdziwym modowym rewolucjonistą był Vincenz Attolini.  Wprowadził on na rynek lekkie, pozbawione podszewki i wypełnień na ramionach, marynarki. Intencją twórcy było nadanie im sportowego charakteru, by mogły służyć ludziom aktywnym. Gdyby chcieć określić jednym słowem, co zawdzięczamy Włochom, będzie to… design! Ich celem od zawsze było to, aby oczarować widza klasą. Włosi cenią proste kolory i nieprzekombinowane wzory. Uważają, że warto być zauważonym i docenionym. Ich celem jest wywołanie wrażenia, lecz nie w duchu taniej sensacji i afery. Włosi mają gust w genach. Ich zamiłowanie do funkcjonalnych, a jednocześnie wytwornych ubrań, jest godne podziwu. Od czasów rzymskiego imperium są trendsettrami, o czym wiedzą, a świat to docenia i akceptuje. Na liście stu ikon mody opracowanej przez „Time” znalazło się kilku Włochów, np. Giorgio Armani, Valentino, Gianni Versace i duet Dolce&Gabbana.

Zainwestuj w sprawdzony włoski styl!

Hurtownia odzieży VESTES sprzedaje rzeczy najlepszych włoskich marek. Dostarczamy ubrania wysokiej jakości a szeroki wybór w hurtowni odzieży męskiej i damskiej znacznie zwiększa szansę na udane zakupy. W naszym asortymencie posiadamy kreacje na wyjątkowe okazje, które Was odmienią i sprawią, że poczujecie się jak na wybiegu w Mediolanie. Cenisz  styl, precyzję wykonania i tkaniny w dobrych gatunkach? Zaufaj VESTES!

vestes logo

 

 

 

 

 

 

Share.

About Author