Co pasażerowie cenią w firmach przewozowych?

0

W dzisiejszych czasach liczba firm przewozowych powiększa się nieustannie. Nic dziwnego, bowiem wiele osób wybiera transport publiczny lub prywatne linie, aby przemieścić się z miejsca na miejsce. Najwięcej przedsiębiorców proponuje przewozy krajowe, ponieważ są dość tanie i cieszą się ogromną popularnością. Okazuje się jednak, że nie brakuje chętnych, którzy poszukują transportu na dalsze trasy. Szczególnie ciekawe są wyjazdy do europejskich stolic lub na indywidualną prośbę do mniejszych miejscowości za granicą. O czym powinni pamiętać przewoźnicy, aby przyciągnąć do siebie klientów? Na co pasażerowie zwracają największą uwagę?

Bezpieczne przejazdy

Bezdyskusyjnie, największym atutem firmy przewozowej jest bezpieczeństwo. Chodzi głównie o doświadczoną kadrę i wykwalifikowanych kierowców, którzy pragną dowieźć wszystkich pasażerów na miejsce, bez zagrożenia życia, ryzykownych manewrów, przekraczania prędkości i stwarzania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wbrew pozorom zaufanie w umiejętności osoby za kierownicą jest bardzo ważne, ponieważ pozwala klientom na odpoczynek podczas podróży i brak obaw o dalsze losy wycieczki.

Komfortowe pojazdy

Oprócz punktualnego dojazdu do celu warto zwrócić uwagę na jakość podróży, wyposażenie autobusu (wygodne, regulowane fotele, klimatyzacja i ogrzewanie, bezpłatne WI-FI, przekąski lub posiłki na dłuższych trasach, toaleta) oraz miejsca dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (dość rzadko spotykanie). Z całą pewnością jest mnóstwo pasażerów, którzy kupią droższy bilet, aby tylko skorzystać z wszystkich dostępnych udogodnień.

Sprawne pokonywanie trasy

Firmy przewozowe z dużym stażem powinny doskonale znać każdą oferowaną trasę i jednocześnie wybierać najlepsze drogi dojazdowe, przejezdne, z dala od korków i miejskiego zatłoczenia. Niezwykłym atutem są chociaż krótkie przerwy na załatwienie podstawowych potrzeb fizjologicznych lub zrobienie szybkich zakupów (jeśli postój odbywa się na stacji benzynowej). Oczywiście dla kierowców wyrocznią powinien być czas, który pozwala obiektywnie ocenić rzetelność usług oraz ich poziom (wszelkie spóźnienia działają na niekorzyść).

Chcesz jechać za granicę, ale nie znalazłeś przewoźnika? Poszukujesz transportu do Niemiec lub Holandii? Zajrzyj na stronę http://piatkabus.pl/ i wybierz opcję dla siebie!

Miły i uczynny personel

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to pracownicy są najlepszą wizytówką firmy. Szczególnie, gdy personel pracuje z klientami i obsługuje ich na co dzień. Powinien być nie tylko kulturalny, ale również pomocny i chętny do rozwiązywania nawet najmniejszych problemów. Przecież zadowolenie drugiej strony jest najważniejsze. Każdy dzień pracy wpływa na ogólną opinię o przewoźniku i dalsze losy działalności (np. rozwój floty dla najlepszych czy bankructwo przez kiepskie i nieuczciwe działania).

Reasumując, dla przeciętnego pasażera podróżującego na trasach międzynarodowych największe znaczenie ma bezpieczeństwo, komfortowe warunki w pojeździe, punktualność oraz rzetelni i uśmiechnięci pracownicy. Gwarantem sukcesu jest ciągłe dbanie o wzrost jakości i wprowadzanie kolejnych usprawnień z myślą o wymagających klientach.

Share.

About Author