Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

0

Dzień Edukacji Narodowej- Dzień Nauczyciela powszechnie znany i obchodzony niemalże we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach w dniu 14 października. To święto jest okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników nominowanych zarówno przez Dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych, jak i innych wnioskodawców.
W czwartek 13 października br. na zaproszenie Burmistrza Stanisława Mikołajczyka i Przewodniczącego Rady Miejskiej Węglińca Pana Waldemara Błauciaka do Urzędu Gminy i Miasta w Węglińcu zostali zaproszeni dyrektorzy placówek oświatowych: Pani Regina Śmigielska, Pani Lilla Ławniczak, Pani Irena Droś, Pani Barbara Karolak oraz nominowani nauczyciele do nagrody Burmistrza.

Podczas spotkania związanego z obchodami Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Waldemar Błauciak oraz Skarbnik Gminy Węgliniec Pani Jolanta Zawisza wspólnie dokonali wręczenia nagród wyróżnionych nauczycielom, tj. Paniom Janinie Frączek, Jolancie Wrońskiej, Anetcie Kowalskiej, Małgorzacie Pitura, Barbarze Drozd i Zdzisławie Szymczak.
W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani zostali nagrodą pieniężną, gratulacjami i symboliczną różą. Zdaniem Burmistrza trudno znaleźć słowa podziękowań nauczycielom za ich pracę, ale jest on przekonany, że uczniowie wszystkich placówek oświatowych byli i są wychowywani w wierze, iż upór, konsekwencja, zamiłowanie do nauki ułatwiają sprostowanie wyzwaniom nowoczesnego świata. Dzień dzisiejszy przynosi nowe wyzwania edukacyjne, służące przygotowaniu uczniów do korzystania ze zdobytej wiedzy i umiejętności na wyższych etapach edukacyjnych oraz w życiu codziennym, a także radzenia sobie w dorosłym życiu. Wszystkim nauczycielom na koniec złożono serdeczne życzenia i podziękowania.

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author