Święto Pieczonego Ziemniaka w Starym Węglińcu

0
W sobotę 24 września w Starym Węglińcu odbyło się kolejne ,, Święto Pieczonego Ziemniaka”.

W tym roku impreza organizowana była na placu przy remizie. Świetlica w Starym Węglińcu, przy ogromnej pomocy OSP St. Węgliniec, MDP St. Węgliniec, OSP Węgliniec, MDP Węgliniec, wspólnie zorganizowała wspaniała imprezę. Pogoda, jak co roku, nie zawiodła i przywitała nas słonecznym i ciepłym dniem. O godz. 15.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie imprezy poprzez rozpalenie ogniska.
W programie przygotowano wiele ciekawych, atrakcji m.in. konkursy, pokazy. Zabawę dzieci rozpoczęły od konkursu na ,,Cudaki-ziemniaki”. Prac było bardzo dużo, wszystkie ludziki zostały nagrodzone. Kolejnym konkursem był rzut do celu. Maluchy wykazały się dużą celnością, każdy trafiony rzut został słodko nagrodzony.
Po pierwszej części konkursów przyszedł czas na pokazy strażackie, które świetnie przygotowali strażacy. Pokazali dzieciom gaszenie płonących samochodów, pozwolili przewracać pachołki prądownicą, pokazali sprzęt gaśniczy, przewieźli samochodem itd. Bardzo ważnym punktem prezentacji był pokaz ratownictwa medycznego. Przypomniane zostały zasady postępowania w sytuacji, kiedy nastąpi zagrożenie życia. Dzieci doskonale wiedzą, że należy zawiadomić Pogotowie Ratunkowe, znają numer alarmowy, na który należy dzwonić, aby uzyskać pomoc dla osoby poszkodowanej. Poznali sprzęt, jaki posiadają strażacy  do ratowania życia.
Po pokazie wszyscy wspólnie spotkali się przy ognisku, piekli kiełbaski, ziemniaki. Później przyszedł czas na drugą część konkursów, m, in. przeciąganie węża strażackiego, ,, Gorący ziemniak”, zabawy z balonem, oraz tańce przy muzyce. W bardzo miłej atmosferze zakończyło się tegoroczne ,,Święto Pieczonego Ziemniaka”
Bardzo dziękujemy  wszystkim za pomoc w organizacji imprezy.
Sylwia Grodzka-Hain- instruktor
fot. wegliniec.pl
Share.

About Author