Święty Mikołaj był w Ruszowie

0

Rada Rodziców w Zespole Szkół w Ruszowie wpadła na wspaniały pomysł, aby w tym roku, w dniu 6 grudnia 2016 r., zaprosić prawdziwego Świętego Mikołaja.  A Mikołaj? Chętnie zaproszenie przyjął!

Ten niecodzienny fakt, wymagał swoistej oprawy. Zmobilizowano wszystkie siły, by sala gimnastyczna stała się bajkową scenerią. Dodatkowo zorganizowano Wielki Festyn Mikołajkowy, z którego dochód przeznaczono na zakup ławeczek korytarzowych do budynku szkoły podstawowej oraz zakup foteli do sali komputerowej gimnazjum.

No i stało się! W sali gimnastycznej zgromadziło się ok. 600 osób. Uroczyście wszystkich powitał Pan Stanisław Mikołajczyk-  Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, a za chwilę do sali wjechał wielki tort, którym częstowano wszystkich uczestników.

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienia, m.in.: Koła Ludzi Aktywnych „PIRAT”- „Baśń o smoku wawelskim”, gdzie smok był tak realny, że dzieci piszczały z zachwytu; ZUMBĘ w wykonaniu najmłodszych dzieci z Domu Kultury w Ruszowie z profesjonalnymi układami tanecznymi oraz występy dzieci i nauczycieli „Twoja twarz brzmi znajomo”, które okazały się prawdziwym szlagierem (występowały wszystkie klasy z Zespołu Szkół w Ruszowie; śpiewały, tańczyły, a ich wyjątkowe stroje dopełniły efektu- dlatego JURY w składzie: dyrektor szkoły, sołtys Ruszowa, sołtys Jagodzina i Ksiądz Proboszcz- miało duży kłopot z wyborem zwycięzcy; ostatecznie wybrano jednego zwycięzcę i przyznano 5 wyróżnień- nagrody pieniężne dla klas ufundowali: Chata Polska, Ksiądz Proboszcz, oraz Radni Ruszowa).

W międzyczasie można było mile spędzić czas, zjeść ciasto upieczone przez rodziców, wypić kawę, herbatę, barszczyk, kupić niebanalną ozdobę świąteczną…

I wreszcie! Przyjechał Święty Mikołaj- ubrany jak na Świętego Mikołaja przystało- w biskupi strój! Piękny, dostojny i prawdziwy! Przyjechał na wozie pięknie udekorowanym i zaprzęgniętym w konie (gdyż nie było śniegu), w asyście 3 wozów strażackich na sygnałach! Emocje dzieci były tak wielkie, że trudno było je uspokoić. Wszystkie ruszyły w stronę Świętego Mikołaja, aby choć na chwilkę znaleźć się blisko niego! W Sali pojawiły się także prawdziwe renifery, dla których rodzice przygotowali małą świąteczną zagrodę. To one, tuż za tronem Świętego Mikołaja, czuwały nad tym, by wszystkie dzieci otrzymały w tym dniu prezent.

Impreza dobiegła końca o godzinie 2000. Święty Mikołaj pojechał do innych dzieci… A my?
A my będziemy czekać na następny rok, bo takiego Świętego Mikołaja jeszcze u nas nie było.

Piękny wieczór, niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim radość naszych dzieci!

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności dla organizatorów tej imprezy.

Wszyscy Państwo, w większym lub mniejszym stopniu, przyczyniliście się do jej szczególnej atmosfery. Słowa podziękowań należą się wszystkim, ale pozwólcie Państwo, że podziękuję w tym miejscu przede wszystkim:

Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Ruszowie, całej społeczności szkolnej: rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom; sponsorom, członkom Koła Ludzi Aktywnych PIRAT; pracownikom Domu Kultury w Ruszowie i w Jagodzinie; Księdzu Proboszczowi; sołtysom Ruszowa i Jagodzina oraz radom sołeckim; władzom gminnym; Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie; oraz wszystkim ludziom dobrej woli- przyjaciołom szkoły, którzy starali się dołożyć swoją cegiełkę pomocy. Nie sposób ich wszystkich wymienić z imienia i nazwiska.

Dziękuję! Dziękuję wszystkim, którzy tu z nami wtedy byli- za Waszą liczną obecność, bo tylko wtedy jest sens organizacji każdej imprezy i wynagradza wszelkie trudy i przeciwności.

Pozwólcie Państwo, że jednak chciałabym w tym miejscu podziękować w sposób szczególny- Przewodniczącej Rady Rodziców- Pani Edycie Petrunio, która wymyśliła to wszystko, zorganizowała, zmobilizowała do współpracy i pomocy, zintegrowała i zmotywowała własną ciężką pracą, otwartym i dobrym sercem- nas wszystkich. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, zaraża nas wszystkich swoim entuzjazmem i za to jej bardzo dziękujemy!

A efekt Wielkiego Festynu Mikołajkowego to kwota 8112 zł i to jeszcze nie koniec, bo jeszcze trwa w postaci Kiermaszu Świątecznego Rzeczy Pięknych i Potrzebnych. W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół w Ruszowie- dziękuję z całego serca!

Irena Droś

Share.

About Author

Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.