TBAI zmienia nazwę na Toyota Boshoku Poland

0

Podczas oficjalnej ceremonii w czwartek 19 stycznia spółka TBAI Poland ogłosiła zmianę swojej nazwy na Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych, Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także pracownicy zakładu. Wśród gości specjalnych znaleźli się m.in reprezentant Ministerstwa Rozwoju, Tomasz Salomon oraz przedstawiciel Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Adam Małecki.

To kolejny milowy krok w rozwoju fabryki z Wykrot w gminie Nowogrodziec, która na starcie w 2011 roku zatrudniała 400 pracowników. Obecnie jest to ponad 1000 osób z okolicznych rejonów. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział m.in. Pan Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, który pogratulował zmiany i podkreślił, że fabryka zawsze była i jest ważnym elementem Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz firmą dbającą o lokalną społeczność.

Cel, który jest przed nami to powiązanie marki Toyota Boshoku z Nowogrodźcem, tak jak Toyota Motor kojarzona jest z Wałbrzychem. To wyzwanie, ale osiągalne. Toyota Boshoku stanowi wzór firmy odpowiedzialnej, która dba o rozwój i przyszłość kolejnych generacji i środowiska.  – powiedział podczas przemówienia.

Głos zabrał również Jean-Luc Hennebiqc, Przewodniczący Zarządu Toyota Boshoku Poland: Pragniemy się stać najbardziej godnym zaufania producentem w Europie, dzięki bezpieczeństwu, najlepszej jakości, cenie i wydajności naszych siedzeń samochodowych. Stawiamy czoło przyszłości z odwagą i dumą, współpracując w grupie Toyoty Boshoku w ramach jednej Globalnej Firmy.

Część oficjalną wydarzenia zakończyło symboliczne przecięcie wstęgi, po czym Prezes wraz z pracownikami firmy pokroił tort. Korzystając z tej okazji, Toyota Boshoku Poland, jako firma wspierająca lokalną społeczność, wręczyła czek z dotacją dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu na zakup nowego wyposażenia.

Podczas wydarzenia goście mieli także okazję zwiedzić fabrykę i poznać kolejne etapy produkcji siedzeń samochodowych. Odwiedzili zaawansowane technologicznie wykrywalnie, szwalnie, prasy, spawalnie i malarnie.

Zmiana nazwy w praktyce podyktowana jest zmianą struktury właścicieli. Fabryka powstała w wyniku kooperacji pomiędzy Aisin Europe S.A., spółki z grupy Toyota oraz Toyota Boshoku Europe N.V która obecnie jest centralą zarządzającą grupy Toyota Boshoku w Europie. Zmiana nazwy na Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o. to także zobowiązanie do dostarczania produktów wysokiej klasy, jako że marka Toyoty Boshoku jest doskonale znana z ich gwarancji bezpieczeństwa i jakości. Po zmianie, zakład w Wykrotach w 100% należy do Toyota Boshoku Europe.

Założona w 1918 roku Grupa Toyota Boshoku jest liderem w branży automotive, szczególnie w dziedzinie produkcji siedzeń. Fabryka w Wykrotach, gmina Nowogrodziec, specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie ram i pokryć siedzeń, oraz montażu foteli samochodowych. Wytwarzane tutaj fotele trafiają głównie do samochodów marki Toyota i BMW, ale także do elektrycznych i hybrydowych BMW.

Share.

About Author