Aparaty ortodontyczne – jaki rodzaj wybrać? 

0

Ortodoncja jest niczym innym, jak dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Za sprawą odpowiednich aparatów możliwe jest uzyskanie naprawdę ładnego i, co najważniejsze, prostego uśmiechu. Z pewnością będzie on wpływał na naszą wewnętrzną pewność siebie, szczególnie w sytuacji, kiedy do tej pory bardzo nam to przeszkadzało i wstydziliśmy się uśmiechać w towarzystwie.

Kiedy warto udać się pierwszy raz do ortodonty?

Przede wszystkim na samym początku chcemy rozwiać mity, jakoby do ortodonty należało się udać dopiero wtedy, kiedy wyrżnęły się już zęby stałe. Otóż w przypadku dzieci czas, kiedy warto jest odwiedzić specjalistów z http://www.orto-magic.eu/, to około 3 lat. Nie da się ukryć, że im wcześniej jakieś wady zostaną wykryte, tym szybciej będzie można je wyleczyć za pomocą odpowiednich narzędzi. Celem wizyty z dzieckiem u ortodonty będzie również wyeliminowanie złych nawyków, które w przyszłości mogą mieć niezbyt dobre skutki w postaci  problemów ze zgryzem.

Jakie aparaty na zęby warto wybrać?

Obecnie na rynku mamy dostęp do aparatów ruchomych i stałych. Ruchomymi leczymy wady zgryzu u dzieci. Są to aparaty wyjmowane, które mają za zadanie pobudzić kości czaszki do rozrostu we właściwym kierunku. Warto bowiem sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli chodzi o ortodoncję, to nie mamy tutaj wyłącznie przemieszczania się samych zębów, ale do czynienia z całym układem kostnym. Zastosowanie aparatu ruchomego może przynieść bardzo korzystne skutki i być może zapobiegnie konieczności leczenia uzębienia za pomocą aparatów stałych. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby jak najwcześniej wykrywać wady zgryzu, kiedy jeszcze jest szansa sobie z nimi poradzić najmniej inwazyjnymi środkami.

Z kolei, jeśli chodzi o aparaty stałe, to mamy tutaj do czynienia z takimi rozwiązaniami, które stosowane są wyłącznie przy zębach stałych. Poszczególne części takiego aparatu są przytwierdzane specjalnym klejem do zębów pacjenta.

O dokładnym rodzaju aparatu, który należy zastosować powie ortodonta, który bardzo dokładnie skontroluje nasz zgryz i doradzi najlepsze rozwiązania na jego leczenie. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie zwlekać z wizytą, tylko możliwie jak najwcześniej odwiedzić odpowiedniego specjalistę.

Share.

About Author