Dzisiejszy wypoczynek powinien być i skuteczny i modny. Jak to zrobić najprościej i najtaniej?

0

Na co dzień najczęściej zabiegani, marzymy tylko o solidnym wypoczynku. Aby podążać za najnowszymi trendami powinniśmy jednak zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad tym, gdzie i jak odpoczywamy. A jak się okazuje, aby zapewnić sobie efektywny i modny wypoczynek, nie trzeba na to wydać wcale fortuny. Wystarczy własny ogród, balkon lub taras – byle dobrze urządzone.

Dlaczego warto wypoczywać na świeżym powietrzu?

Świeże powietrze ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Wychodząc z domu dotleniamy nasz organizm, poprawiamy przemianę materii, spalamy kalorie, hartujemy się i zażywamy naturalną witaminę D. Jeśli chcesz zatem skutecznie się zregenerować i nabrać sił, spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Ogród, działka, a nawet balkon będą tutaj Twoimi sprzymierzeńcami. Zatem, wiesz już jak to jest odpoczywać skutecznie. Teraz jeszcze sprawdź, jak odpoczywa się modnie.

Stylowa i modna strefa wypoczynku w ogrodzie nie musi Cię wcale sporo kosztować

Modny wypoczynek kojarzy Ci się z egzotycznymi podróżami? To kusząca propozycja, jednak jak się okazuje, można solidnie i modnie wypoczywać także tuż za progiem swojego domu. W tym celu warto zadbać o odpowiednio zaaranżowaną strefę wypoczynku w ogrodzie, gdzie znajdzie się miejsce na relaks, wspólne biesiadowanie, a nawet krótką, popołudniową drzemkę. Od czego zatem zacząć?

Utwardzona nawierzchnia

Zwłaszcza w sytuacji, gdy z wydzielonej strefy relaksu korzystać będzie więcej osób, warto zadbać o odpowiednio utwardzoną nawierzchnię w ogrodzie. Takie rozwiązanie zapewni nam wygodę i zapobiegnie zadeptaniu trawnika. Tutaj możesz wybrać spośród nawierzchni żwirowej, betonowej, kamiennej, wykonanej z drewna lub płytek ceramicznych. Wszystko zależy od Twojej fantazji, ale także od stylu ogrodu i architektury domu. Ważne, aby nawierzchnia doskonale komponowała się z otoczeniem.

Murki i ścianki oporowe

Jeśli chcemy, aby nasza strefa wypoczynku została wyraźnie zaznaczona i wydzielona z przestrzeni ogrodu, możemy wykorzystać w tym celu na przykład murki lub niewysokie ścianki z kamieni, cegieł lub klinkieru.

Urocza pergola

Wykorzystując do wydzielenia naszej ogrodowej strefy wypoczynku pergoli, nadamy nowotworzonemu miejscu zupełnie innego, bardziej uroczego charakteru. W takim wypadku możemy również doskonale wyeksponować piękne  i niezwykle efektowne rośliny o zwisających pędach.

O czym warto pamiętać urządzając strefę wypoczynku w ogrodzie?

Aranżując w swoim ogrodzie modne miejsce wypoczynku i relaksu nie możesz zapomnieć o stylowych meblach ogrodowych, w tym leżakach, sofie z baldachimem, czy też wiszącym fotelu. Bo meble przeznaczone do ogrodu to nie tylko stół i krzesła, ale znacznie więcej i ciekawiej.

Poza tym zastanów się nad fontanną lub oczkiem wodnym – obecność wody w ogrodzie tworzy specyficzny, sprzyjający odpoczynkowi mikroklimat. Do tego szum wody doskonale uspokaja i odpręża po całym dniu pracy.

Potrzebujesz inspiracji dla swojego ogrodu? Modne meble ogrodowe i znacznie więcej znajdziesz na http://homegarden.com.pl/.

Share.

About Author