Jakie docieplenie wybrać do swojego domu?

0

Obecnie rynek jest obfity w różnorodne rozwiązania i wiele osób ma naprawdę spory problem z tym, co najlepiej byłoby wybrać do ocieplenia domu. Poniżej przedstawiamy Ci kilka wartościowych rozwiązań, jak również polecimy konkretne, które zapewni Ci ciepło i brak mostków cieplnych.

Wełna mineralna i styropian

Obecnie są to jedne z najbardziej stosowanych sposobów i gwarantują utrzymywanie ciepła w domu. Niemniej jednak, wymagają one w dużej mierze cięcia, czy też układania obok siebie, co powoduje powstawanie kolejnych mostków cieplnych. Takie mostki cieplne, to nic innego, jak miejsca, którymi zimno będzie przenikać do naszego domu. Właśnie z tego powodu firma http://www.cels.pl/ poleca inne rozwiązanie. Jakie?

Izolacja pianką poliuretanową

Jest to stosunkowo znany sposób niemniej jednak nadal niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie korzyści może im dać zaizolowanie, np poddasza za pomocą pianki pur. Przede wszystkim takie rozwiązanie eliminuje ryzyko powstawania mostków cieplnych i zapewnia utrzymywanie ciepłoty w pomieszczeniu. Przyczynia się to zatem do zmniejszonych rachunków za ogrzewanie, a przecież jest to jeden z głównych celów wydawania pieniędzy na doskonałą izolację.

Warto również wspomnieć o tym, że nakładanie izolacji z pianki poliuretanowej idzie bardzo szybko i przeważnie wystarczy jeden dzień, aby pokryć nawet kilkaset metrów kwadratowy powierzchni. Wiele zależy od tego, jakich fachowców wynajmiesz sobie do zrealizowania tego typu zlecenia. Zwracaj uwagę przede wszystkim na opinie klientów, jak również staż działalności na rynku. W ten sposób możesz być pewien, że na pewno wszystko pójdzie tak jak należy i nie będziesz miał w przyszłości najmniejszych problemów spowodowanych niewłaściwie położoną izolacją z pianki. Nie można pominąć również faktu, że izolacja za pomocą pianki jest niezwykle lekka i łatwa w nakładaniu.

Koszty izolacji pur

Ciężko jest jednoznacznie wskazać na konkretne liczby, ponieważ tutaj wszystko będzie zależało od firmy, którą zdecydujesz się wynająć do izolowania poszczególnych powierzchni, jak również rodzaju pianki i powierzchni do zaizolowania. Są to bardzo istotne szczegóły, które należy ustalić wspólnie z wykonawcą docieplenia. Zapewniamy jednak, że pieniądze wydane na tego typu izolację na pewno będą tego warte, co zresztą zauważysz już w niedługim czasie po wprowadzeniu się do domu.

Share.

About Author