5. Piknik kultury przed teatrem w Görlitz

0

W niedzielę, 21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej UNESCO. Już
teraz warto zarezerwować sobie ten termin na kolorowy, rodzinny Piknik Kultury w Görlitz.

Przez całe popołudnie, od godz. 14.00 do 19.00 łąka przed teatrem w Görlitz będzie tętnić sztuką w wykonaniu zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych artystów z Görlitz i Zgorzelca.

Pokazy cyrkowe, taneczne i teatralne na dużej scenie to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na gości tego dnia. Liczne stowarzyszenia i inne organizacje zaprezentują swoje działania oraz zaproszą mieszkańców do wypróbowania się w przygotowanych przez siebie warsztatach „zrób to sam”. W tym roku piknik odbędzie się w ścisłej współpracy z tradycyjnym trójnarodowym festiwalem sztuki dziecięcej, Pauza na Sztukę, organizowanym przez stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen.

Dzięki tej kooperacji na Pikniku również młodzi artyści z Polski i Czech będą mieli okazję zaprezentować swoje rozmaite talenty. Nie lada gratką będzie także występ polsko-niemieckiej grupy cyrkowej „Cyrkus w sklepie”. Zaprezentuje się ona w wieńczącej sezon artystyczny sztuce „W grocie Króla Gór”. Oprócz tego Cyrkus zaprosi zainteresowanych do wypróbowania się w niełatwej, ale przynoszącej mnóstwo frajdy, sztuce cyrkowej.

Jednym z ważniejszych wydarzeń Pikniku będzie finisaż projektu Görlitzer ART, w ramach którego przez ostatni rok w przestrzeni publicznej w Görlitz prezentowane były dzieła sztuki młodych artystów z Wrocławia i Dolnego Śląska. Projekt realizowany był w ramach działań Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Podczas finisażu obecni będą sami autorzy dzieł oraz partnerzy projektu.

Ciekawą atrakcją będzie także warsztat malowania ciała prowadzony przez zespół festiwalu sztuki współczesnej ZUKUNFTSVISIONEN (Wizje przyszłości), który odbędzie się w Görlitz od 20 do 27 maja.

Zabierz ze sobą koc i kosz z przekąskami i rozkoszuj się majowym popołudniem przy dźwiękach i akrobacjach lokalnych artystów. Wspólnie podczas Pikniku pragniemy pokazać jak wielką wartość dla miasta Görlitz i Zgorzelec ma jego wielokulturowość!

Wydarzenie moderowane będzie w dwóch językach – niemieckim oraz polskim.

Organizatorem Pikniku Kultury jest stowarzyszenie Philharmonische Brücken we współpracy z Teatrem Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau.

Jeśli Ty także masz ochotę pokazać swój talent na Pikniku Kultury napisz do nas: info@themusicoint.net lub zadzwoń: 0049 3581 661269

Do zobaczenia w Görlitz!

Share.

About Author