Program wymiany pieców

0
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu rozpoczął realizację nowego programu ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem na Dolnym Śląsku.

Realizatorem projektu mają być gminy a dotyczy on wymiany pieców węglowych na: kotły gazowe, na lekki olej opałowy, piece elektryczne oraz spełniające wysokie normy ekologiczne kotły na biomasę i kotły węglowe (co na jmniej V klasy), podłączenie budynków do lokalnej sieci ciepłowniczej oraz instalację kolektorów słonecznych, pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych oraz przydomowych elektrowni wiatrowych.
Pożyczki udzielane na 2,75% wyniosą do 50 proc. kosztów wymiany źródła ogrzewania. Dofinansowanie na dom jednorodzinny będzie mogło wynieść maksymalnie 10 tys. złotych, w przypadku mieszkania w bloku będzie to 7 tys. złotych. Wspólnoty mieszkaniowe będą mogły pozyskać dofinansowanie w wysokości 4 tys. złotych na jedno mieszkanie. Po zakończeniu realizacji programu można wystąpić o umorzenie 50% udzielonej pożyczki.
Dokładne szczegóły realizacji programu zostaną przedstawione mieszkańcom naszej gminy przez Burmistrza Pana Stanisława Mikołajczyka, po wzięciu udziału w warsztatach dotyczących praktycznych zasad przyznawania i rozliczania dotacji.
W celu uzyskania szacunkowych danych dotyczących skali zainteresowania powyższym programem w naszej gminie, prosimy mieszkańców zainteresowanych wymianą pieca na powyższych warunkach o zgłoszenie tego faktu do sołtysów poszczególnych miejscowości.
Na zgłoszenia czekamy do dnia 15 maja 2017. Szczegóły programu dostępne są na stronie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu
www.wfosigw.wroclaw.pl w zakładce OBSŁUGA BENEFICJENTÓW -> WYMIANA PIECÓW.
Share.

About Author