Spotkanie z Joanną Lamparską

0

12 maja (piątek) o 17.00 w Domu Kultury w Ruszowie odbędzie się spotkanie z dziennikarką Joanną Lamparską znaną ze swojej pasji odkrywania  skarbów Dolnego Śląska.

Joanna Lamparska szuka ukrytych skarbów, pisze o  nich książki, podróżuje daleko i blisko. Śledzi tajemnice Dolnego Śląska,  zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i  dokumentach. Napisała kilkanaście książek, w tym wiele „przewodników innych  niż wszystkie”, w których w pełen fantazji sposób prowadzi Czytelników przez  niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi.

Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym, bierze  udział w akcjach eksploracyjnych.

Od lat współpracuje również m.in. z „National Geographic”, „Travellerem”,  „Focusem” i „Witaj w Podróży”. Jest autorką scenariusza cyklicznego programu  „Skarby nieodkryte” w TV Polonia.

Choć ciągle leci gdzieś w świat daleki, życie Joanny kręci się głównie wokół  Dolnego Śląska i jego tajemnic. Od 2012 roku jest dyrektorem Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ, który również wymyśliła.

~joannalamparsa.pl

Spotkanie organizowane jest przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy  Bibliotece Publicznej w Ruszowie. Okazją jest uhonorowanie pierwszego roku  działalności Lokalnej Grupy Historycznej w Ruszowie. Po spotkaniu dyskusja przy kawie i cieście upieczonym przez ruszowskie kobiety.

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author