Jubileusz 150 lat straży pożarnej miasta Novy Bor

0

Na zaproszenie strażaków z czeskiego miasta Novy Bor delegacja OSP Ruszów wspólnie z partnerami z  SDH Kunratice u Cvikova w dniu 27.05.2017 r.  uczestniczyła w uroczystych obchodach 150 – lecia działalności straży pożarnej w tym miasteczku.

Ulicami miasta przemaszerował barwny korowód marżonetek oraz przejechała na sygnałach świetlnych i dźwiękowych potężna kolumna samochodów pożarniczych od najstarszych do najnowocześniejszych, a wśród nich również ruszowska Toyota Hilux.

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenach przyległych do Huty Szkła Crystalex, gdzie na estradzie prezentowały się różnorodne zespoły muzyczne, rozgrywano konkurencje sprawnościowe dla dorosłych i młodzieży, prezentowano nowoczesny sprzęt pożarniczy a na parkingu można było podziwiać kilkadziesiąt pojazdów pożarniczych, które to wcześniej uczestniczyły w paradzie. Dużą atrakcją był wspólny pokaz specjalnej grupy antyterrorystycznej Policji z SDH Novy Bor.

W godzinach południowych w uroczystości uczestniczyło bardzo dużo zaproszonych strażaków oraz tłumy mieszkańców tego malowniczego miasteczka (razem oceniam na około 2,5 tysiąca). Na każdym kroku roznosił się zapach grillowanej paprycznej kiełbasy, smażonego sera i wyśmienitego gulaszu. W uroczystościach uczestniczyły również delegacje strażaków z Niemiec.

Ruszowscy strażacy przekazali okolicznościowy upominek i zaprosili czeskich strażaków na swoje 70 – lecie za rok.

Janusz Droś – OSP Ruszów

Share.

About Author