Biwak MDP ze Starego Węglińca

0

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Starym Węglińcu wraz z opiekunami postanowiła spędzić ubiegły weekend na biwakowaniu.

W piątek (14 lipca) wyruszyliśmy do ostoi turystyczno przyrodniczej „Asuan”, gdzie rozłożyliśmy namioty, przygotowaliśmy obozowisko i rozpoczęliśmy zabawę. Podczas biesiady przy ognisku miłą atmosferę zapewniły nam piosenki śpiewane przy gitarze. Większość czasu spędziliśmy na zabawach integracyjnych zacieśniających nasze relacje jako drużyny.

Nie mogło zabraknąć także nocnych podchodów, podczas których mieliśmy okazje sprawdzić naszą orientacje w terenie oraz umiejętności taktyczne. Oprócz dobrej zabawy musieliśmy przetrwać w lesie trzy dni z dala od domu. Każdy z nas nauczył się rozbijać namioty, gotować zupę w kociołku nad ogniskiem czy wędkować. Żywiliśmy się także zebranymi jagodami i myliśmy w zimnym strumieniu.

Wielu z nas chciało zostać tam na dłużej, ponieważ oderwanie się od codziennej rzeczywistości, internetu i komputerów bardzo dobrze na nas wpłynęło. Atrakcji było tyle, że nie sposób je wszystkie wymienić.

Podsumowując – dostaliśmy od naszych strażaków niezapomnianą lekcje przetrwania, samodzielności, oraz zdobywania praktycznych umiejętności, które na pewno zostaną w nas na długo i będą budzić przyjemne wspomnienia. Dziękujemy!

Tekst jest relacją członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, który zredagowała druhna Alicja Wolska.

Share.

About Author