Czy do ogrzewania domu nadają się jedynie standardowe kaloryfery? 

0

 

Jeszcze kiedyś w domach o ciepło dbało się za pomocą pieców kaflowych, potem przyszły kaloryfery. Jednakże, czy rzeczywiście na tym wynalazku wszystko się zatrzymało i teraz już nie ma nic innego na rynku, co mogłoby nam pomóc w skutecznym ogrzewaniu naszego gospodarstwa domowego? Otóż jak najbardziej pojawiają się kolejne bardzo ciekawe rozwiązania, z którymi zdecydowanie warto jest się zapoznać i być może nawet wdrożyć w swoim domu.

Ogrzewanie podłogowe

Jedno z coraz częściej stosowanych rozwiązań, które opiera się na systemie grzewczym, który ukryty jest p[od podłogą, dzięki temu jest nam ciepło w stopy. Doskonale się to sprawdza w pomieszczeniach, które ciężko byłoby ogrzewać za pomocą samych kaloryferów, bowiem są zdecydowanie zbyt duże. Tymczasem, ogrzewanie podłogowe jak najbardziej się sprawdza i sprawi, że w całym domu na pewno będzie niezwykle przyjemnie ciepło. Warto zatem rozważyć taki system, pomimo, że wymaga one pewnych inwestycji i nieco pracy.

Ogrzewanie nadmuchowe

Jest to kolejna bardzo ciekawa propozycja, której warto byłoby się bliżej przyjrzeć. Jak mówi firma http://feelco.pl/ ten rodzaj ogrzewania zdecydowanie zdobywa uznanie wśród użytkowników i oferuje bardzo dobre właściwości grzewcze. Na uwagę zasługuje tutaj również fakt, że w lecie system ten może również ochładzać nam pomieszczenia, a zatem ma podwójną funkcję. Nie jest niestety najtańszy, ale jeśli budujemy dom, to należy liczyć się z tym, że stawiamy w tym wypadku na kolejne lata jego użytkowania. Więc jak najbardziej warto byłoby zainwestować nieco więcej środków w takie rozwiązanie.

Panele grzewcze w ścianach

I mamy tutaj kolejny świetny sposób na to, aby skutecznie ogrzewać swoje pomieszczenia. W tym wypadku cały trik polega na tym, że w ścianach montuje się specjalne panele grzewcze, a ich ilość jest zależna od wielkości danego pomieszczenia. Niczego nie widać, bowiem całość jest bardzo sprytnie zakamuflowana i oferuje stosunkowo dużą wydajność.

Jak więc widzisz, nie brakuje alternatyw dla tradycyjnych kaloryferów. Z tym, że te ostatnie nadal wydają się być najlepszą opcją pod względem ekonomicznym. Niemniej jednak, jeśli zależy Ci na wydajności, to polecamy zapoznać się z tym, co ciekawego ma dla Ciebie rynek, bowiem na pewno się nie zawiedziesz i znajdziesz sporo wartościowych rozwiązań. Czasami wystarczy bowiem tylko poszukać i się nieco rozejrzeć.

Share.

About Author