120km/h w terenie zabudowanym

0

Policjanci z ruchu drogowego ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli motocyklistę, który o 70 km/h przekroczył dopuszczalną na danym odcinku prędkość.

Całość została nagrana przy pomocy videorejestratora. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Straci również swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Policjanci z ruchu drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. 28 – latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h poruszał się z prędkością sięgającą 120 km/h. Cała sytuacja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 296 na wysokości Czerwonej Wody w powiecie zgorzeleckim.

W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca, mieszkaniec województwa małopolskiego został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Mężczyzna straci również swoje uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę do kierowców motocykli. Prędkość, brawura, niedostosowanie jazdy do warunków atmosferycznych, zasad i przepisów panujących na drodze to najczęstsze z przyczyn wypadków drogowych. Sytuacja na drodze często zmienia się w sposób bardzo szybki i dynamiczny, więc stosowanie się do ograniczeń prędkości jest pierwszym krokiem do szczęśliwego dotarcia do celu.

Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu
sierż.szt. Mariola Kowalska

Share.

About Author