Dlaczego warto założyć firmę?

0

Bariery, jakie narzuca samo myślenie, sprawia, iż nasze możliwości i przede wszystkim poczucie finansowego bezpieczeństwa, niweczy plan założenia firmy.  Możemy roztkliwiać się nad trudnościami i biurokracją, wziąć pod uwagę wszystkie argument przeciw, aczkolwiek dlaczego o tym mamy pisać, skoro posiadanie własnej firmy to również owocne i ciekawe doświadczenie?

Czy wiesz, że pomysł prowadzenia własnej firmy popiera aż 70% Polaków? Czy należysz do tej zdecydowanej większości? Co jednak, ponad połowę chętnych, odstrasza? Otóż, wszystkie plany spalają się na panewce, ponieważ ludzie boją się niepowodzenia. To silny lęk, który niweczy wszystkie plany, a pomysł tam, gdzie się urodził, tam również obumiera.

Pierwszy milion trzeba ukraść!

Utarło się powiedzenie, że aby zostać miliarderem, należy pierwszy milion ukraść. Okazuje się jednak, że podjęcie ryzyka związanego z założeniem firmy, oddala potrzebę zostania złodziejem. Nadal nie wierzysz? Czy wiesz, kto znajduje się na liście najbogatszych Polaków? Osoby, które podjęły wyzwanie i postanowiły prowadzić własną firmę. Co więcej, aż 14 milionów ludzi na świecie może pochwalić się wysokim majątkiem, przekraczającym milion dolarów. Nie, nie okradli oni banków, nie prowadzili przekrętów! Po prostu postanowili przejść na własne podwórko i stworzyć dobrze prosperujący biznes. Tutaj idealnie sprawdzi się powiedzenie „No risk no fun”. My jednak podchodzimy do firmy z głową, więc oprócz ryzyka, należy podejmować właściwe działania. Dopiero później możemy skupić się na zabawie i celebracji sukcesu.

Ponadprzeciętne zarobki

Mając kredyt hipoteczny na głowie, rodzinę, samochód, który trzeba zatankować i poddać serwisowi, nie myślimy o jeszcze większym ryzyku. W branży mówi się, iż własna firma, przez pierwszy rok działalności, jedynie pochłania pieniądze – to cud, jeśli wyjdziesz na zero. Owszem, biznes wymaga nakładów, aczkolwiek nie tylko pieniężnych, ale również związanych z ciężką pracą. Być może masz stabilne zatrudnienie, dzięki któremu zarobki odzwierciedlają tzw. egzystencję „od pierwszego do pierwszego”. Pragniesz awansu, a może podwyżki? We własnym biznesie, nie musisz czekać na nic. Możemy rzec, iż po prostu ciężka praca się opłaca, a efekty w postaci ponadprzeciętnych zarobków, pojawią się same.

Tak jest szefie!

Nieporozumienia na linii szef – pracownik to codzienność w każdej firmie. Zakładając własny biznes, kończysz z ograniczeniami, przygotowywaniem raportów, które uważasz za czasochłonne, wręcz zbędne. Stawiasz na mobilność, innowacyjne rozwiązania, ponieważ możesz – nikt Ci tego nie zabroni!

Skoro najważniejsze zalety zostały wymienione, nadszedł czas na najważniejsze pytanie – jak się zabrać do założenia firmy? Otóż omnioffice.pl przygotował ofertę dotyczącą pomocy w założeniu biznesu. Nie będziesz musiał poświęcać czasu na przeszukiwanie internetowych przestworzy, wpisując w wyszukiwarkę – „od czego zacząć zakładanie firmy?”. Zostaw to profesjonalistom i poświęć czas na zdobycie pierwszego miliona!

Share.

About Author