Drodzy złodzieje wstydźcie się!

0

W dniu 20.10.2017 w godzinach nocnych około godziny 3:00 w nocy doszło do zuchwałego
włamania do budynku naszej remizy.

Złodzieje wyważyli drzwi do pomieszczenia socjalnego i szatni w naszej remizie, po czym z wewnątrz otworzyli garaże. Nasza remiza została dokładnie przeszukana przez złodziei i splądrowana. Pierwszymi łupami złodziei były radiotelefony przewoźne z naszych wozów (Wóz bojowy Star 266 oraz Samochód Operacyjny Polonez) oraz jeden radiotelefon nasobny. Niesprawny jest także system selektywnego alarmowania DSP-52L, który niedawno zakupiliśmy i montowaliśmy, ponieważ z niego również został skradziony radiotelefon. Zniknął także hełm z latarką.

Złodzieje zostawili nas z poważnie uszkodzonymi drzwiami, które nie nadają się do jakiegokolwiek
użytku czy naprawy. Strat mogło być jeszcze więcej, ponieważ złodzieje mieli uszykowane kolejne przedmioty, w tym agregat hydrauliczny z narzędziami hydraulicznymi, jednak dzięki czujności sąsiadki mieszkający obok remizy, złodzieje zostali spłoszeni i najprawdopodobniej odjechali w kierunku Ruszowa.

Prosimy o pomoc w nagłaśnianiu sytuacji, która nas spotkała. Dokładnie skradziono:

  • Radiotelefon przewoźny Motorola DM1400
  • Radiotelefon przewoźny Motorola GM360
  • Radiotelefon przewoźny Motorola GM300
  • Radiotelefon nasobny Motorola GP360
  • Hełm Calisia Vulcan wraz z latarką iskra
  • Ładowarka do radiotelefonu Motorola GP360

Sam skradziony sprzęt wart był około 6 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty zniszczonych drzwi i przywrócenia do działania systemu selektywnego alarmowania. Prawdopodobnie koszta przekroczą możliwości finansowe naszej jednostki. Nasza zdolność bojowa została znacznie ograniczona, ale strach przed kolejnymi włamaniami do naszej niezabezpieczonej i znanej dla złodziei remizy jest także obecny.

Jesteśmy kolejną jednostką na terenie naszej Gminy Węgliniec, która została okradziona w krótkim odstępie czasu. Jest nam bardzo przykro, ponieważ na ten sprzęt pracowaliśmy latami. W załączniku przesyłamy zdjęciami uszkodzeń i strat jakie spowodowali włamywacze.

Strażacy OSP Jagodzin

Share.

About Author