Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w Ruszowie

0

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w dniu 16 października obchodzony jest od 2013 roku na wniosek Europejskiej Rady Resuscytacji.

Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Z inicjatywy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dniu 16.10. 2017 r. w całej Polsce (ok. 900 miejsc – 85000 osób) od godziny 12,00 do 12,30 prowadzono jednocześnie resuscytację krążeniowo – oddechową (RKO) na fantomach.

Do ogólnopolskiej akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa  w Ruszowie przy współpracy z OSP i MDP Ruszów, gdzie na sali gimnastycznej czterdziestu uczniów na czterech fantomach przez pół godziny non stop prowadziło RKO.

Na zakończenie strażacy zaprezentowali nowoczesny sprzęt medyczny będący na wyposażeniu ratowników straży pożarnej oraz straży granicznej jak również otrzymany kilkanaście dni temu z Fundacji WOŚP.  Ogrom pracy w przygotowanie przedsięwzięcia włożyła Pani Małgorzata Sobolewska – nauczyciel SP Ruszów, której należą się szczególne podziękowania.

J, Droś – OSP Ruszów

Share.

About Author