Ruszowscy strażacy otrzymali sprzęt od WOŚP

0

6 października 2017 r. na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i wyposażenia  przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla strażaków – ochotników tj. 264 urządzenia i elementy wyposażenia, za łączną sumę 1,5 mln złotych w darze dla 178 jednostek OSP.

Specjalistyczny sprzęt, taki jak agregaty prądotwórcze, motopompy szlamowe czy pilarki spalinowe, został przekazany jednostkom, które uczestniczyły w akcjach ratowania życia i mienia oraz usuwania zniszczeń na terenach dotkniętych przez sierpniowe nawałnice a do kilkudziesięciu jednostek w całej Polsce trafił również sprzęt ratowniczy – zestawy ratownicze PSP R1, fantomy, deski ortopedyczne czy defibrylatory.

Uczestnicząca w uroczystości delegacja OSP Ruszów otrzymała sprzęt medyczny tj. torbę PSP R1 z butlą tlenową, deskę ortopedyczną, fantom do ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy oraz dwa zestawy materiałów opatrunkowych. ,,Strażakom za ich odwagę i poświęcenie należy się ogromny szacunek, a strażakom ochotnikom szczególnie, bo działają całkowicie oddolnie i społecznie, a to często oni właśnie jako pierwsi trafiają na miejsce, gdzie ktoś pilnie potrzebuje ich pomocy”  – powiedział Jurek Owsiak podczas uroczystości. Znaleźć się w takim gronie było bardzo dużym wyróżnieniem dla strażaków – ochotników z Ruszowa.

J. Droś – OSP Ruszów

J. Wilk – Foto

Share.

About Author