Wszystko co musisz wiedzieć zanim wybierzesz pomnik

0

Każdy z nas choć raz w życiu będzie musiał podjąć decyzję jakim jest wybór nagrobka. Zależy nam na tym, aby nagrobek był nie tylko trwały, ale także estetyczny. Wybór pomników na rynku jest ogromny. Zobacz, jaki pomnik wybrać i czy warto zamówić projekt nagrobka 3D.

Rodzaje kamieni na nagrobki

Marmurowe nagrobki wciąż cieszą się powodzeniem, jednakże coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z niskiej trwałości marmurowych pomników. Dzieje się tak ponieważ klimat panujący w Polsce znacznie obniża trwałość marmuru przez co nie daje on gwarancji zachowania jakości przez długie lata. Właśnie z tych względów coraz więcej ludzi stawia na pomniki z granitu. Granit jako pomnik prezentuje się przyzwoicie, a dodatkowo cechuje się wysoką trwałością bowiem pozostaje odporny na warunki klimatyczne.

Poza pomnikami z marmuru i granitu także nagrobki z piaskowca od wielu lat niezmiennie cieszą się powodzeniem. Wyjątkowy charakter tych pomników sprawia, że znacznie wyróżniają się na tle cmentarza. Wiele osób, które zdecydowały się na nagrobki z piaskowca chętnie zamawia do nich gipsowe rzeźby nagrobkowe, które okazują się idealnym uzupełnieniem nagrobku z piaskowca.

Jakie powinno być wykończenie pomnika?

Wykończenie pomnik nadaje mu ostatecznego charakteru, który pozostaje niezależny od rodzaju kamienia. Możemy wybrać skromne lub efektowne, wymyślne lub proste, nowoczesne, a nawet staroświeckie wykończenie pomnika. Szeroki wybór jakie daje wykończenie pomnika pozostawia duże pole do popisu dla wyobraźni. Warto jednak pamiętać, że według tradycji nagrobek powinien oddawać charakter zmarłej osoby.

Tablice napisowe i napisy na nagrobek

Bez wątpienia tablice napisowe wraz z napisami powinny być trwałe bowiem mają one za zadanie zachować pamięć przez wiele lat. Nie bez powodu tablice napisowe okazują się najważniejszym elementem pomnika, na jakości których nie powinno się oszczędzać.

W ostatnim czasie stały się modne litery kute oraz litery piaskowane bowiem uznawane są ona za najtrwalsze. Lecz ogrom pracy jakiej wymaga ich wykucie powoduje, że litery te nie należą do najtańszych. Przystępne cenowo litery metalowe okazują się być dobre na każdą kieszeń bowiem należą do dosyć tanich liter. Niestety litery te przytwierdzane są do pomnika za pomocą kleju przez co okazują się być łatwym łupem dla złodziei.

Czy warto kupić projekt nagrobka 3D?

Projekty nagrobków zyskują na popularności bowiem niosą za sobą wiele korzyści. Projekt nagrobka 3D pozwala na sprawdzenie czy pomysł na nagrobek rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania. Na etapie projektowania nagrobka można jeszcze zmodyfikować swoją koncepcję co byłoby bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe w przypadku, w którym pomysł na nagrobek zostałby już wcielony w życie.

Strona Internetowa http://www.pomniki.eu/ jest miejscem, gdzie można zamówić projekt nagrobka 3D. Znajdują się tam także przykładowe projekty nagrobków oraz przykładowe rzeźby nagrobkowe.

Share.

About Author