Jak przygotować się na obecność psa? – Ogrodzenie działki

0

Zwykle w każdym domu czy na ogrodzie można spotkać jakiegoś czworonoga. Jedni mają psy, inni koty, a jeszcze inni króliki. Popularne stają się także fretki czy różnego rodzaju egotyczne gady. Najczęściej spotykane są jednak psy. Są one bowiem nie tylko świetnymi towarzyszami zabaw, spacerów, a nawet treningów, ale też doskonale bronią domu i całej działki. Co więcej, czworonogi, to świetni przyjaciele dla dzieci.

Mimo iż, niektórym się wydaje, że pies może zrobić dziecku krzywdę, to takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadki i częściej to ludzie krzywdzą innych ludzi oraz zwierzęta. Tak więc pies może się okazać super przyjacielem oraz opiekuńczą nianią. Pies jest także idealną obroną dla malucha. Będąc np. w parku, nawet jak spuścisz na sekundę wzroku z dziecka, to pies pozostaje czujny. Tak wiec szanse na porwanie maluszka są o wiele mniejsze. Trzeba jednak wiedzieć, jakiego czworonoga wybrać, aby był on nie tylko wesoły i przyjazny, ale też potrafił obronić swoją rodzinę.

Jakiego psa kupić?

Bardzo popularnymi rasami w ostatnich czasach są: Golden Retriever, Labrador oraz Corgi. Są to zwykle bardzo przyjazne psy i kochają wszystkich, bez względu na to czy jest to członek rodziny czy obca osoba. Jeśli chcesz, aby był to również pies obronny, to zapomnij o którejkolwiek z wymienionych ras, jeśli nie zamierzasz psa szkolić. Szkolenie nie sprawdzi się w przypadku Corgi, które sięgają niewiele do połowy łydki, wiec sam wzrost je dyskwalifikuje.

Jako psy obronne, najczęściej wykorzystywane są psy rasy: Pitbull, Rottweiler, Doberman, Owczarek Niemiecki i Kaukaski. Trzeba jednak liczyć się z tym, że szkolenia są konieczne, gdyż psy te, mają bardzo trudne charaktery. Muszą więc wiedzieć, jaka jest hierarchia, aby nie rządziły wszystkimi domownikami.

Pamiętaj o ogrodzeniu

Kiedy już masz już wybranego psiaka, musisz w odpowiedni sposób przygotować dla niego ogród. Pierwsza i najważniejszą rzeczą jest ogrodzenie. Powinno być ono wytrzymałe, z dobrej jakości materiałów oraz prawidłowo zamontowane. Według ekspertów z ogroland.pl, warto w tej dziedzinie postawić na profesjonalistów. Ogrodzenie bowiem, nie należy do rzeczy tanich i powinno posłużyć ono całymi latami. Dlatego, trzeba zwrócić uwagę na sposób oraz jakość wykonania ogrodzenia oraz materiały, jakie s wykorzystywane. W przypadku posiadania psa, ogrodzenie powinno być na tyle wysokie, aby go nie przeskoczył i na tyle mocne, aby nie dał rady go sforsować. Bardzo ważne jest to, aby na płocie zawiesić informację o obecności psa za ogrodzeniem. Jeśli jej zabraknie, pogryzienie przez pupila, skończy się jego uśpieniem.

Share.

About Author