Drabiny podstawą wyposażenia każdego magazynu

0

W dobrze wyposażonym magazynie nie może zabraknąć funkcjonalnego sprzętu, który nie tylko pomoże wykonywać prace, lecz będzie również bezpieczny. Zwłaszcza, jeśli praca wykonywana jest na wysokościach, wyposażenie powinno być solidne, trwałe i stabilne.

Przy pracach na wysokościach ryzyko upadku jest znaczne, więc w ,magazynach, halach czy ogólnie w przemyśle, różnego rodzaju drabiny powinny być podstawą wyposażenia. W tej kwestii wybór jest duży, bo w zależności od potrzeb i funkcji, jaką mają spełniać można wybrać:

  • drabiny aluminiowe przejezdne, lekkie, kompaktowe i bardzo funkcjonalne. Zaopatrzone w duże bezpieczne stopnie. Co ważne, takie drabiny posiadają wygodny podest i samoblokujące się koła, więc na pewno sprawdzą się w magazynach.
  • funkcjonalne drabiny z półką, którą można podnieść elektrycznie
  • drabiny dostawiane do czoła regału itp.

Wszystko zależy od potrzeb. Ważne jest jednak, by drabiny posiadały solidną konstrukcję, atesty. Najczęściej i najchętniej, zwłaszcza w magazynach, wybierane są drabiny aluminiowe, bo są lekkie i nie ma problemów z ich przesuwaniem. Nie zawsze jednak sprawdzą się, jeśli zaistnieje potrzeba wyłożenia towaru na najwyższą regałową półkę, wtedy niezbędne okażą się rusztowania, bądź drabiny platformowe.

Wybór odpowiedniego wyposażenia przemysłu od strony technicznej, może sprawiać trudności zwłaszcza, iż rynek ma wiele do zaoferowania w tym temacie, dlatego eci.com.pl przyjdzie z pomocą, wystarczy tylko sprawdzić szeroką gamę profesjonalnego wyposażenia, jaka została zawarta na stronie, by podjąć słuszne decyzje.

Co jest istotne przy zakupie drabiny?

Na pewno istotną kwestię stanowi jej rodzaj, bo do użytku w magazynie nie przyda się raczej drabina przeznaczona typowo do warunków domowych.

 Uwagę należy zwrócić też na materiał z jakiego została wykonana drabina, aluminium, drewno, stal, czy włókno szklane. W zależności gdzie ma służyć, warto dopasować rodzaj materiału aby była trwała.

Drabiny wykorzystywane typowo w magazynach, narażane są na duże obciążenia, dlatego w tej kwestii, warto zwrócić uwagę na stalowe modele, są bardziej wytrzymałe i mają stabilną konstrukcję.

 Drabiny magazynowe powinny posiadać też, bezpieczne stopnie/schody, jak i dodatkowe zabezpieczenia, bo praca na wysokościach stwarza zagrożenie dla zdrowia.

O prawidłowe zabezpieczenie pracowników, wykonujących pracę na drabinie, powinien zadbać każdy właściciel firmy, dlatego dodatkowe wyposażenie, warto nabyć razem z wybranymi drabinami, czy podestami.

Linki zabezpieczające, szelki, zaczepy, czy ogólnie cały sprzęt asekuracyjny, powinien być podstawą każdej pracy związanej z wchodzeniem na znaczne wysokości.

Nawet przepisy BHP nakładają na pracodawcę, obowiązek stworzenia bezpiecznych warunków do pracy i zapewnienia odpowiedniego sprzętu do jej wykonywania, w tym zaopatrzenia pracowników właśnie w sprzęt asekuracyjny.

W kwestii prawidłowego wyposażenia technicznego, nie warto szukać oszczędności.

Share.

About Author