Niezbędne zasilacze UPS i agregaty prądotwórcze

0

Realizacja projektów IT wymaga wiedzy, a przede wszystkim doświadczenia. By dobrać optymalne rozwiązania, prawidłowe zasilacze czy agregaty prądotwórcze, warto skorzystać z usług fachowców, by zyskać pewność, iż wszystko będzie działało poprawnie.

Systemy zasilania awaryjnego

Zasilacze awaryjne UPS sprawdzą się idealnie przy braku prądu elektrycznego, gdyż mogą działać na wbudowanych akumulatorach, mogą być podłączone do agregatu, jak i do sieci. Takie zasilacze mogą stanowić odrębne źródło energii, więc zakup takiego urządzenia będzie mądrą inwestycją. Mają szerokie zastosowanie, gdyż sprawdzą się zarówno przy

 • urządzeniach RTV
 • różnego rodzaju systemach grzewczych
 •  w przemyśle
 •  zapewnią prawidłową pracę medycznych sprzętów podtrzymujących życie
 • w teleinformatycznych sieciach

Oczywiście wszelkie sprzęty domowe mogą zostać podłączone do takiego zasilacza, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Co warto wiedzieć o zasilaczach UPS?

Wszystkie zasilacze UPS mogą pracować w różnych trybach, czyli mogą zostać podłączone do sieci bądź agregatu, bądź mogą pracować na własnych bateriach. Jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu elektrycznego, akumulator automatycznie przechodzi w tryb awaryjny.

Prawidłowy dobór zasilacza jest bardzo ważną kwestią.

W tym celu warto dokładnie przeanalizować, gdzie i w jakim celu urządzenie będzie wykorzystywane. Jeśli zasilacz ma służyć do użytku domowego, należy dobrać odpowiednie parametry. Jeśli ma służyć do zadań specjalnych, także należy dobrać odpowiedni model.

Warto więc zwrócić uwagę na :

 • jaki interfejs komunikacyjny posiadanego
 • ile wynosi czas podtrzymania
 • jakie napięcie wyjściowe posiadanego
 • jaką ma moc

Odpowiedni dobór zasilacza zapewni prawidłową pracę urządzeń podpiętych pod niego. Nie mając wiedzy i rozeznania w tej dziedzinie, warto skorzystać z usług profesjonalistów i odwiedzić http://agitproject.pl/, gdzie fachowcy dobiorą odpowiednie urządzenie.

Energetyczny monitoring sieci

By system zasilania  działał poprawnie, powinien być pod stała kontrolą. Monitoring poszczególnych elementów, pozwala na zmniejszenie ryzyka powstania niechcianej awarii.

Stałe monitorowanie zasilacza UPS, jak i jego konserwacja jest podstawą jego ciągłej i bezawaryjnej pracy. W tej kwestii istnieje kilka sposobów nadzorowania:

 • Bezpośredni- niezbędne parametry można odczytać z wyświetlacza, nie jest to jednak komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku zasilaczy o dużych rozmiarach
 • Monitorowanie zasilacza poprzez połączenie go z komputerem. To rozwiązanie daje o wiele większe możliwości.

Na szczególną uwagę zasługują także baterie, które również powinny być na bieżąco monitorowane i konserwowane, niestety w praktyce często są pomijane, i dopiero przy wykryciu problemu z zasilaczem okazuje się, iż bateria działa nieprawidłowo.

Warto dodać, iż nie tylko zasilacze UPS sprawdzają się przy utrzymaniu ciągłości sieci elektrycznej, gdyż równie dobre i godne polecenia są agregaty prądotwórcze, które idealnie sprawdzą się w przemyśle.

Share.

About Author