Jak ładnie zapakować prezent na Walentynki?

0

 

Walentynki to święto, na które jedni czekają z utęsknieniem, a które inni – dla odmiany – przeklinają. Ci, którzy są w związku, powinni jednak zadbać o to, aby ich druga połówka spędziła je w atrakcyjny sposób. Zwieńczeniem wspólnego wieczoru może być wręczenie słodkiego upominku – czekoladek, perfum czy zmysłowej bielizny. W jaki sposób opakować podarek, aby zrobił na osobie obdarowanej wielkie wrażenie?

Pomysł pierwszy: szary papier typu kraft i własne zdobienia

Szary papier zrobił w ostatnich latach furorę. Być może dlatego, że daje duże pole do manewru, jeśli chodzi o zdobienia. Prezentuje się też nostalgicznie i ekologicznie. Upominek dla Walentego lub Walentynki można opakować właśnie za jego pomocą, a następnie podkleić bezbarwną taśmą klejącą dostępną w tym sklepie http://tasmaklejaca.pl/. Tak owiniętą paczuszkę warto ozdobić motywem przewodnim, najlepiej czerwonymi sercami. Możemy je wyciąć z czerwonej folii samoprzylepnej i nakleić na opakowanie.

Pomysł drugi: papier kolorowy i taśmy ozdobne

Innym sposobem pakowania upominków na Walentynki jest wykorzystanie papieru ozdobnego, sprzedawanego w rolkach. Bierzemy jeden arkusz, odwracamy go na lewą stronę, owijamy nim upominek, pamiętając o dokładnym zagięciu brzegów i podklejamy taśmą klejącą. Dodatkowo, do tak przygotowanego zawiniątka możemy dodać ręcznie robioną kokardkę wykonaną z ozdobnej taśmy.

Pomysł trzeci: stempelki

Powróćmy jeszcze na chwilę do brązowego papieru kraft. Świetnie nadaje się on do zdobienia stempelkami. Myśląc o pakowaniu upominku walentynkowego, wybierzmy stosowny wzór, na przykład serduszka czy gołąbki. Całość możemy ozdobić też sznurkiem konopnym, który nada paczuszce rustykalnego wyglądu.

Pomysł czwarty: ozdobne pudełko

Niektóre produkty mają na tyle nieregularny kształt, że trudno je opakować za pomocą samego papieru. Wtedy warto sięgnąć po gotowe pudełko z pokrywką, w którym umieścimy prezent. Możemy kupić gotowe zdobione pudełko lub sięgnąć po pusty karton i je samodzielnie ozdobić, na przykład za pomocą kolorowego papieru i ozdobnych wstążek.

Share.

About Author