Jakie są najlepsze sposoby na wybielenie zębów?

0

Zdrowe, proste i białe zęby to marzenie większości osób. Jednak trzeba przyznać, że niewłaściwa dieta, a przede wszystkim słodkie napoje, kawa oraz herbata sprawiają, że zęby zmieniają swoją barwę. Dlatego warto poznać parę sposobów, które sprawią, że będzie można cieszyć się olśniewającym uśmiechem.

Usuń kamień nazębny

Bardzo ważne jest to, by zdawać sobie sprawę z faktu, że w wielu przypadkach wystarczy jedynie oczyścić zęby z kamienia nazębnego oraz nalotu, który się na nich osadziła. Już dzięki temu uzębienie może stać się jaśniejsze. Warto także zaznaczyć, że usuwaniem kamienia nazębnego zajmuje się dentysta, co wiąże się z umówieniem wizyty u specjalisty. Należałoby również zwrócić uwagę na fakt, że kamień oraz naloty można usunąć na różne sposoby. Dlatego warto poradzić się fachowca, który z nich będzie najbardziej odpowiedni.

Sposoby na usunięcie kamienia nazębnego

  • Mechaniczny,
  • Z wykorzystaniem ultradźwięków,
  • Podczas tak zwanego piaskowania.

Wybielające pasty do zębów

Warto zauważyć, że jest to jeden z najprostszych sposobów na usunięcie przebarwień. Jednak jest to sposób idealny dla osób, które chcą wybielić zęby o jeden lub dwa tony. Należy również zauważyć, że pasty wybielające nie należą do metod, które wymagają kontroli dentystycznej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie pasty są odpowiednie. Niektóre mogą być za słabe, a inne za mocne. Dlatego warto zwrócić uwagę na wskaźnik ścieralności, który jest określany jako RDA. Jeżeli jego wartość przekracza dwieście, to istnieje duża możliwość uszkodzenia szkliwa nazębnego.

Nakładka wybielająca

Trzeba przyznać, że jest to najdroższa spośród przedstawionych możliwość. Jednak równa się z to lepszymi efektami. Warto zaznaczyć, że większość nakładek wykonuje się w gabinecie stomatologicznym poprzez odciśnięcie uzębienia. Dzięki temu każdy pacjent ma gwarancje idealnego dopasowania. W ten sposób nakładka ma styczność z każdym zębem, bez względu na to, czy są one proste, czy też nie. Należałoby także zaznaczyć, że stomatolog wybiera jeszcze specjalistyczny żel. Jednak pacjent zakłada nakładkę dopiero w domu. Ważne jest to, by robić to regularnie, czyli dwa razy po dwie godziny w ciągu dnia oraz cztery godziny w nocy. Cały proces powinien trwać mniej więcej cztery tygodnie. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie kontaktowanie się ze specjalistą i określenie czasu zgodnie z tym, co stwierdzi. Więcej informacji na temat profesjonalnego wybielania zębów można uzyskać na stronie: http://www.orto.info.pl/wybielanie-zebow/

Share.

About Author