Zmiany komendantów straży pożarnej w Bolesławcu i Zgorzelcu

0

Z dniem 31 stycznia 2018 r. na zaopatrzenie emerytalne przeszło dwóch komendantów powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w regionie tj. w Zgorzelcu i Bolesławcu.

Uroczyste przekazanie obowiązków w Bolesławcu odbyło się 01 lutego 2018 r. gdzie w  Teatrze Starym w obecności dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st.bryg. Adama Koniecznego oraz wielu zaproszonych gości obowiązki przekazał st. bryg. Grzegorz Kocon swojemu następcy mł.bryg. Andrzejowi Śliwowskiemu. Komendant Kocon pełnił swoją funkcję od roku 1999 i przez niespełna rok Gmina Węgliniec również była pod jego dowództwem. Na zaproszenie ustępującego komendanta w uroczystości uczestniczyła delegacja strażaków z OSP Czerwona Woda i Ruszów.

W Zgorzelcu przekazanie obowiązków nastąpiło na terenie Komendy Powiatowej PSP w dniu 02 lutego gdzie przebyły delegacje służb mundurowych, samorządowcy, leśnicy, przedstawiciele różnych firm i instytucji oraz delegacje strażaków ochotników z pocztami sztandarowymi. W obecności dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st.bryg. Adama Koniecznego i z-cy komendanta wojewódzkiego PSP st.bryg. Marka Kamińskiego bryg. Wisław Wypych przekazał kierowanie komendą st.kpt. Arturowi Czułajewskiemu. Komendant W. Wypych kierował KP PSP w Zgorzelcu od 2010 r. a łącznie miał 42 lata służby w pożarnictwie.

Gminę Węgliniec reprezentował Burmistrz Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Błauciak (jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP) oraz delegacje jednostek OSP w tym poczet sztandarowy Zarządu Oddziału Gminnego i OSP Węgliniec.

Liczymy, że współpraca z nowymi komendantami powiatowymi PSP przyczyni się do rozwoju i poprawy bezpieczeństwa pożarowego naszej gminy.

J. Droś – Komendant Gminny OSP

J. Wilk – Foto

Share.

About Author