Eliminacje szkolne w SP Ruszów do OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom’’

0

W dniu 28.02.2018 r. przeprowadzono eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’ zorganizowane przez Szkołę Podstawową  i  Ochotniczą Straż Pożarną  w Ruszowie..

Do konkursu przystąpiło trzydziestu uczniów w dwóch kategoriach wiekowych reprezentując szkołę oraz dodatkowo Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Jagodzina i Ruszowa. Dla uczestników eliminacji zostały przygotowane dwa zestawy testów pisemnych z podziałem na kategorie wiekowe a nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja pod przewodnictwem nauczyciela Grzegorza Tyrakowskiego w skład której weszli również strażacy z OSP Jagodzin i Ruszów. O kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów zdobytych podczas rozwiązywania testu pisemnego a w przypadku równej ilości punktów decydował czas oddania rozwiązanego testu do komisji.

Wyniki eliminacji szkolnych w SP Ruszów:

Grupa wiekowa – Szkoła Podstawowa – klasy I – VII

Miejsce Ilość punktów Imię i nazwisko
1 22 Alicja Mól
2 22 Szymon Sokołowski
3 20 Julia Kozakiewicz
4 19 Julia Dąbrowska
5 19 Mateusz Kawka

 

Grupa wiekowa – Szkoła Podstawowa klasa VII i Gimnazjum

Miejsce Ilość punktów Imię i nazwisko
1 35 Maksymilian Drgas
2 28 Patrycja Płonka
3 23 Hubert Dąbrowski
4 22 Adrian Kowalski
5 20 Adrian Martyna

 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez SP w Ruszowie a OSP Ruszów zapewniło dla wszystkich uczestników napoje i słodycze. Uczestnicy otrzymali również materiały promocyjne z Nadleśnictwa Ruszów. W eliminacjach gminnych do OTWP które zostaną rozegrane 15.03.18 r. w świetlicy Nadleśnictwa Węgliniec Szkołę Podstawową w Ruszowie będą reprezentowali zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych tj. Alicja Mól, Szymon Sokołowski, Maksymilian Drgas i Patrycja Płonka.

J. Droś – OSP Ruszów

Share.

About Author