Jaki zbiornik hydroforowy wybrać?

0

Wybór odpowiedniego zbiornika hydroforowego wbrew pozorom wcale nie jest prosty, bo nie wystarczy jedynie zwrócić uwagę na jego pojemność, gdyż fakt faktem istotne będzie nawet to, z jakich materiałów został wykonany. Trwałość, wydajność, zastosowanie to wszystko powinno także wpływać na wybranie konkretnego rodzaju.

Jaki zbiornik hydroforowy będzie odpowiedni?

Cóż, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb. Na uwagę zasługują jednak zbiorniki hydroforowe ciśnieniowe, zwłaszcza jeśli woda ma być doprowadzona do budynku.

Co warto wiedzieć o ciśnieniowym zbiorniku?

Taki rodzaj zbiornika hydroforowego wykonywany jest zazwyczaj z niskowęglowej blachy stalowej, która jest spawana w całości. Oczywiście pojemność takiego zbiornika musi być już dobrana pod indywidualne potrzeby, a dostępny jest w różnych pojemnościach. Co ważne taki rodzaj zbiornika pokryty jest dodatkowo od wewnątrz warstwą cynkową, która zapewnia dodatkową ochronę. Rzadziej, ale także można spotkać się, z tym że zamiast warstwy ocynkowanej jest warstwa emalii ceramicznej. Należy pamiętać, iż w tym przypadku otwór wyczystkowy znajduje się od spodu zbiornika, więc tam należy zamontować system rur, które rozprowadza wodę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika?

Na pewno priorytetem powinna być jakość jego wykonania. Takie zbiorniki narażone są na negatywne działanie wody, więc warto też sprawdzić jaką warstwę ochronną posiadają wewnątrz. Oczywiście, to czy nie będzie zanieczyszczał wody pitnej, jest również bardzo ważne. Licząc, że zbiornik posłuży długi czas, warto wybierać sprawdzonych producentów, którzy oferują najlepsze jakościowo produkty. Tutaj warto zapoznać się z ofertą saga.info.pl, gdzie bez trudu uda się dobrać odpowiedni rodzaj hydroforowego zbiornika.

Gdzie można zastosować ciśnieniowe zbiorniki?

Można powiedzieć, że posiadają szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są w mieszkalnych budynkach, zapewniając stały dostęp do zimnej wody. Oczywiście w celach gospodarczych również okażą się skuteczne. Posiadając prywatne ujęcie wody, zbiorniki hydroforowe również okażą się niezastąpione, lecz ważne by zostały prawidłowo dobrane, gdyż istnieje ich kilka modeli. Ponadto mogą być wykorzystywane na szeroką skalę:

  • w działkowych ogródkach,
  • mogą stanowić źródła zasilania fontann ogrodowych,
  • idealnie sprawdzą się do zaopatrywania w wodę domków letniskowych,
  • przy ocembrowanych studniach,
  • jako zbiorniki wodno-powietrzne.

Pomoc w doborze i montażu zbiornika

Zarówno wybór odpowiedniego zbiornika, jak i jego prawidłowe podłączenie może stanowić problem, dlatego tutaj lepiej skorzystać z pomocy fachowca z doświadczeniem, który prawidłowo wykona całą instalację. Próby samodzielnego podłączenia zbiornika mogą niestety przynieść więcej szkód niż pożytku, gdyż na pewno niezbędne będą zarówno narzędzia, jak i dodatkowe części. Koszt zakupu zbiornika nie jest duży, więc tym bardziej nie należy oszczędzać na jego prawidłowej instalacji.

Share.

About Author