Dlaczego warto wziąć udział w speed datingu?

0

Szybkie randki to idea, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1998 roku. Od tamtej pory zyskuje coraz większą popularność w różnych krajach. Można powiedzieć, ze stała się nawet pewnego rodzaju ikoną w pop kulturze, bo motyw speed dates był wykorzystywany w wielu filmach i serialach telewizyjnych. Szybkie randki mają wiele zalet i są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w natłoku obowiązków, nie mają czasu na szukanie nowych znajomości.

Poznawanie ludzi

Jedną z głównych zalet speed datingu jest poznawanie nowych osób. Jest  to bardzo specyficzne zjawisko, bo udział w takim evencie pozwala spotkać się i porozmawiać z kilkunastoma różnymi ludźmi. Każda randka trwa 4-7 minut, co pozwala w krótkim czasie zdobyć najważniejsze informacje o rozmówcy. Według psychologów, podczas takich spotkań najważniejsze jest pierwsze wrażenie, które niemal natychmiast pozwala nam stwierdzić czy rozmówca jest godny naszej uwagi czy nie. Biorąc udział w szybkich randkach, możemy spędzić miło czas i przy okazji liczyć na poznanie swojej drugiej połówki.

Alternatywa dla portali randkowych

Szybkie randki są świetną alternatywą dla portali randkowych. Speed dating pozwala spotkać się twarzą w twarz z różnymi osobami. Nie jest to jedynie korespondencyjna wymiana wiadomości, jak w przypadku portali dla singli. Podczas rozmowy można obserwować zachowanie, mimikę i gesty rozmówcy, które są kopalnią wiedzy o potencjalnym partnerze. Szybka randka może się wydawać bardziej stresująca niż pisanie na czacie, ale rozmowa pozwala nabrać pewności siebie i lekkości w kontaktach z innymi. W Polsce organizacją szybkich randek zajmuje się: speed-dates.pl, które od 8 lat pomaga singlom znaleźć drugie połówki. Spotkania odbywają się w 16 miastach m.in. w Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Toruniu i Opolu. Każdy event przebiega w miłej, komfortowej atmosferze, która pozwala odbyć ciekawe rozmowy z interesującymi osobami.

Anonimowość

Organizatorzy szybkich randek dbają o to, by uczestnicy czuli się podczas eventu komfortowo. Dlatego nie udostępniają oni danych osobowych, ani kontaktowych zainteresowanych. Wzajemne numery telefonów otrzymują jedynie te osoby, które obustronnie wyraziły chęć kontynuowania znajomości. Udział w speed datingu jest świetną zabawą i nowym doświadczeniem. Na imprezę można przyjść w pojedynkę lub grupą. Tego rodzaju spotkania są ciekawym rozwiązaniem dla singli w każdym wieku. Organizatorzy grupują uczestników, według kategorii wiekowych, by zwiększyć możliwość zawarcia ciekawych i długotrwałych znajomości.

Jeśli szukasz partnera lub partnerki, a nie masz czasu na spotkania towarzyskie, przyjdź na speed dating. Szybkie randki są bardzo pozytywnie oceniane przez uczestników i polecane singlom, którzy wciąż czekają na swoje drugie połówki.

Share.

About Author