Gdzie najlepiej prowadzić biuro?

0

Prowadzenie firmy w wielu branżach wiąże się z koniecznością otworzenia biura. Przedsiębiorcy mają obecnie wiele możliwości, jeśli chodzi o miejsce prowadzenia działalności. Szczególnie, jeżeli jest do niej potrzebne jedynie biuro. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Biuro we własnym domu

Jednym z najprostszych rozwiązań jest założenie biura we własnym domu. Najczęściej na takie rozwiązanie decydują się właściciele domków jednorodzinnych, którzy mogą pozwolić sobie na wydzielenie gabinetu, w jakim będą mogli w spokoju pracować. Jednak również właściciele mieszkań coraz chętniej decydują się na rejestrację firmy na adres domowy. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzeniu na wydatkach związanych z wynajmem biura i dodatkowych opłatach z tym związanych np. dojazdem. Jednak trzeba pamiętać, że o ile nie wydzielimy części nieruchomości pod działalność gospodarczą, nie będziemy mogli kosztów związanych z nieruchomością wliczyć w koszty firmowe. Kolejnym minusem takiego rozwiązania, szczególnie u osób, które regularnie muszą spotykać się z klientami, jest konieczność wprowadzania obcych osób do mieszkania czy domu, a to przy braku oddzielnej powierzchni na biuro może być kłopotliwe.

Wirtualne biuro – czy to dobry pomysł?

Coraz bardziej popularne stają się tak zwane wirtualne biura. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują i chcą mieć jeden stały adres, pod jaki będzie przychodziła firmowa korespondencja. W zależności od opcji, jaką się wybierze można też liczyć na obsługę poczty. Jednak takie rozwiązanie nie będzie najlepsze dla osób, które pracują w jednym miejscu, gdyż w takiej opcji najczęściej „wynajmuje” się jedynie adres.

Tradycyjne biuro

Wynajęcie tradycyjnego biura znacznie ułatwia pracę, szczególnie jeśli jest w niej wymagany kontakt z klientem. Rozmowa w profesjonalnym biurze pozwala na zbudowanie odpowiedniego wizerunku. Jest to także wygodne dla przedsiębiorcy – ma on miejsce, w jakim może bez problemu się skupić na swojej pracy. Najczęściej poszukiwane są biura w centrach miast, gdyż tam są dostępne najbardziej prestiżowe adresy. Z drugiej strony na obrzeżach miast można liczyć na bardziej przystępne ceny najmu. W dużych miastach można wyszukać odpowiednie biuro dla siebie przy pomocy strony officelist.pl. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia poszukiwanie i wstępną selekcję lokali, w jakich można prowadzić działalność gospodarczą.

Share.

About Author