Maksymilian Drgas mistrzem województwa w turnieju wiedzy pożarniczej

0

We wrocławskim Hotelu WODNIK w dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’ pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. 

Uczestnikami byli uczniowie, którzy wygrali wcześniej eliminacje powiatowe  a turniej rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe, SP kl. VI i  gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test pisemny, który wyłonił piątkę finalistów w każdej grupie wiekowej. Po testach pisemnych uczestnicy turnieju udali się  na zwiedzanie Centrum nauki i wiedzy o wodzie – HYDROPOLIS  a komisja konkursowa pod przewodnictwem mł. bryg. Jerzego Ciężkiego z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu po sprawdzeniu rozwiązanych testów pisemnych wyłoniła 5 finalistów.

Wśród piątki finalistów z najwyższą ilością punktów był uczeń Szkoły Podstawowej w Ruszowie , reprezentujący Powiat Zgorzelecki – Maksymilian Drgas. W finale ustnym Maksymilian nie dał szans rywalom i zwyciężył zdecydowanie zajmując pierwsze miejsce w grupie wiekowej : uczniowie SP kl. VII  i Gimnazjum.

Nagrody i dyplomy wręczał min. Prezes ZOW ZOSP RP we Wrocławiu dh. Ryszard Drozd, Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, przedstawiciel RDLP Wrocław – Tadeusz Włodarczyk.

Maksymilian Drgas jest uczniem trzeciej klasy Gimnazjum w Ruszowie oraz bardzo aktywnym członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów.  Maksymilian od wielu lat interesuje się pożarnictwem i po ukończeniu Gimnazjum dalszą naukę planuje w klasie o profilu strażackim w Technikum Mechanicznym w Poznaniu. Jako zwycięzca – Maksymilian Drgas będzie reprezentował  woj. dolnośląskie  w finale krajowym OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom’’ który odbędzie się w dniach 1 – 3 czerwca 2018 r. w Świdwinie k/ Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie).

Do turnieju Maksymilian przygotowywał się przy wsparciu jednego z opiekunów MDP – dh. Rafała Mesjasza – Wiceprezesa OSP Ruszów również funkcjonariusza KP PSP w Zgorzelcu.

Janusz Droś – OSP Ruszów

Foto – archiwum OSP

Share.

About Author