Młodzi strażacy z naszej gminy zdobyli dwa powiaty

0

W dniu 28 marca 2018 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą gminę reprezentowali uczniowie wszystkich szkół wcześniej wyłonieni  w eliminacjach gminnych . Po dokonaniu oceny prac pisemnych jury eliminacji powiatowych pod przewodnictwem st. kpt. Huberta Jarosza zakwalifikowało do finału ustnego po trzech uczniów w każdej grupie wiekowej.

Po zaciętej walce w finale kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Grupa – Szkoły Podstawowe klasy I – VI:

  1. Michał Nowacki – SP w Osieku Łużyckim
  2. Anna Woźniak – SP w Osieku Łużyckim
  3. Mateusz Kawka – SP w Ruszowie

Grupa – SP klasy VII i Gimnazjum:

  1. Maksymilian Drgas – SP w Ruszowie
  2. Hubert Dąbrowski – SP w Ruszowie
  3. Aleksandra Szpak – SP w Sulikowie

Grupa – Szkoły ponadgimnazjalne:

  1. Karolina Nieścior – ZSP w Zgorzelcu
  2. Alicja Górowska – LO w Bogatyni
  3. Aleksandra Krasnowska – LO w Bogatyni

Laureaci tj. zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować powiat zgorzelecki na szczeblu wojewódzkim, w dniu 24 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu.

Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży a uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Kilka dni wcześniej tj. w dniu 22 marca 2018 w eliminacjach powiatowych OTWP w Żaganiu w II kategorii wiekowej  – Gimnazjum zwyciężył Miłosz Mesjasz mieszkaniec Iłowej ale od kilku lat również członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  przy OSP w Ruszowie. Jest duża szansa  że Maksymilian i Miłosz – mogą spotkać się w finale krajowym reprezentując dwa różne województwa. Sukcesy naszych młodych strażaków na szczeblu powiatu, województwa czy kraju (Miłosz Mesjasz jest trzykrotnym finalistą szczebla centralnego a w roku 2016 w kat. SP zajął I miejsce) są efektem wieloletniej pracy nauczycieli i opiekunów MDP przy jednostkach OSP na terenie naszej gminy.. Mam nadzieję, że młodzi strażacy w przyszłości zasilą szeregi jednostek OSP w swoich miejscowościach.

Droś – Komendant Gminny OSP

Foto – G. Tyrakowski i M. Mesjasz

Share.

About Author