Val di Sole – narty w Trydencie

0

Jeśli planujemy podróż na narty – to Trydent i Dolomity są wspaniałym pomysłem na zimowe wakacje. Dolomity zachwycają pięknie ośnieżonymi szczytami i niezwykłymi formami skalnymi. Trydent oprócz wzorcowo przygotowanej bazy noclegowej i infrastruktury narciarskiej, kusi wyśmienitą kuchnią, wymarzoną pogodą i krajobrazami przyprawiającymi o zawrót głowy. To idealne miejsce na zimowe wakacje.

Klimat Val di Sole sprzyja uprawianiu sportów zimowych, gdyż śnieg pada w tym regionie obficie i tworzy odpowiednią pokrywę śnieżną na stokach, a słońce pojawia się nieustannie przez większą część dni w roku. Ponadto 90% stoków narciarskich jest sztucznie naśnieżana zapewniając idealne trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności.

Nowoczesna infrastruktura, czyli raj dla narciarzy

Dzięki położeniu geograficznemu wśród najwyższych szczytów środkowych i wschodnich Alp, Val di Sole jest jedną z alpejskich dolin z największymi opadami śniegu według oficjalnych danymi stacji śnieżnych. Region ten otoczony słynnymi masywami górskimi leży między jeziorem Garda i Południowym Tyrolem.

Trydent oferuje trzy znakomicie przygotowane i wyposażone obszary narciarskie: Campiglio Dolomiti di Brenta, Pontedilegno-Passo Tonale oraz Pejo położone w Parku Narodowym Stelvio.

Doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz infrastruktura dostosowana do potrzeb narciarzy niezależnie od posiadanych przez nich umiejętności czyni z Trydentu prawdziwy raj dla miłośników śniegu. Portal naferie.pl proponuje wiele atrakcyjnych kierunków, m.in. pobyty w regionie Val di Sole i włoskich Dolomitach. Narciarze mogą skorzystać z 800 km wspaniałych nartostrad, a połączenie pomiędzy ośrodkami Folgarida Marilleva, Madonna di Campiglio i Pinzolo zapewniają 62 wyciągi umożliwiające długie zjazdy na nartach po trasie o długości 150 km. Dzięki temu narciarze i snowboardziści mogą cieszyć się białym szaleństwem w samym sercu Dolomitów Brenta.

W ośrodku Passo del Tonale jest 100 km tras narciarskich, lecz największą atrakcją tego miejsca jest lodowiec Presena położony na wysokości 3000 metrów. Dzięki temu można tam jeździć na nartach od jesieni aż do późnej wiosny,

Włoska Dolina Słońca  – malownicze szlaki biegowe

Piękna Dolina Val di Sole umożliwia turystom również aktywny wypoczynek na nartach biegowych.

Narciarstwo biegowe to idealna formą aktywności dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, trenować równomiernie poszczególne mięśnie i jednocześnie zwiedzać okolicę. Urozmaicone trasy biegną przez Park Przyrodniczy Adamello Brenta wzdłuż rzeki Noce wśród wysokich świerków, modrzewi i sosen. Tuż obok znajduje się  dziewiczy Park Narodowy Stelvio słynny z masywu Ortler, który jest najwyższym szczytem Południowego Tyrolu. Ponad 50 km tras biegnie między lasami i małymi osadami górskimi. Trasy dostosowano do różnych poziomów sprawności biegaczy, dzięki czemu polecane są każdej osobie, która tylko ma ochotę na szybki spacer na nartach.

Trydent uznano za krainę narciarstwa biegowego, To właśnie tutaj odbyły się Trzecie Mistrzostwa Świata, wiele etapów Pucharu Świata, zawody Tour de Ski oraz słynny 70 km włoski maraton – Marcialonga.

Share.

About Author