VIII Rowerowy Rajd Pamięci – Toporów 1945-2018

0

Ogólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec” działająca przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Węglinieckiej zaprasza na gwiaździsty rajd rowerowy w dniu 14.04.2018r (sobota).

Wycieczka organizowana jest przez: Ogólnopolską Grupę Rajdową „Stary Węgliniec” działającą przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Węglinieckiej z okazji uczczenia 73 rocznicy Forsowania Nysy

Łużyckiej. Celem rajdu jest złożenie hołdu Żołnierzom II Armii Wojska Polskiego walczącym o niepodległą Polskę, biorącym udział w bitwie.Wycieczka rowerowa organizowana jest w formie rajdu gwiaździstego tj. rowerzyści mogą wyruszyć z dowolnego miejs

ca, bądź też wyruszyć w formie zorganizowanej z Parku Miejskiego w Węglińcu.Punktem wspólnym wszystkich rowerzystów i grup indywidualnych jest wiata w miejscowości Polana, skąd o godz.

12.30 wszyscy rowerzyści wyruszą do Toporowa, gdzie o godz. 14.00 planowane jest złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Poległych.Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Parku Miejskim w Węglińcu ul. Plac Wolności 1. Rozpoczęcie wycieczki w miejscu startu o godz. 10.00 zakończenie ok. godz. 18.00 w tym samym miejscu.

Zgłoszenia uczestnictwa w wycieczce dokonuje się bezpośrednio przed wycieczką wpisując się na listę obecności przedstawioną przez Organizatora, dzieci powyżej lat 15 powinny w momencie zgłoszenia posiadać pisemną zgodę rodziców, bądź u organizatora dzieci poniżej lat 15 muszą być w obecności rodzica lub opiekuna.

Trasa Wycieczki liczy około 52 km. Przebiega przez miejscowości: Węgliniec,St ary Węgliniec, Piaseczna, Jagodzin, Polana, Toporów- Pręgocice, Bielawa Dolna, Stary Węgliniec. Poruszamy się głównie drogami szutrowymi leśnymi i asfaltowymi w mało trudnym terenie. Odwiedzimy Pomnik Poległych w Toporowie, gdzie minutą ciszy uczcimy pamięć Poległych, zwiedzimy kolorową miejscowość Bielawa Dolna.

Organizator przewiduje ognisko przy pomniku w Toporowie (prowiant we własnym zakresie). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek rajdowy.

Wycieczka jest bezpłatna.
Kierownik wycieczki: Krzysztof Polewski tel: 692 514 310

Regulamin wycieczki
Mapa

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author