Jakie rośliny – w tym zioła, można uprawiać w domowych warunkach?

0

Choć za oknem robi się coraz cieplej, to obecnie pogoda pozwala na uprawę roślin i ziół na domowych balkonach czy w ogrodach. Jednakże gdy temperatura będzie spadać, nadal będziemy chcieli korzystać z dobrodziejstwa natury i cieszyć się uprawami, czy za oknem jest śnieg czy słońce. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie z roślin (i w jaki sposób) można uprawiać w domowych warunkach? Robimy małą ściągę!

Zioła to podstawa – majeranek, bazylia, a może oregano?

Świeże zioła to dobry pomysł na domowy ogródek. Nie są bardzo wymagające, szybko wybijają się z ziemi, ale i stanowią idealny dodatek do Twojej kuchni. Choć w lecie możesz je bez większego problemu uprawiać na balkonie czy parapecie, bo temperatura na zewnątrz na to pozwala, tak jesienią czy zimą może być problem. Tutaj z ratunkiem przychodzą grow boxy, jakie można znaleźć między innymi w sklepie progrower.eu/pl. Pomagają one w chłodnych miesiącach na zapewnienie właściwej temperatury czy nawet wilgotności dla roślin.

To jednak nie koniec! Zastanówmy się, jakie rośliny wymagają najmniej uwagi i będą odpowiednie dla początkującego ogrodnika. Świetnie sprawdzają się wszelkie kiełki – można je hodować na tackach czy w odpowiednich do tego urządzeniach. Kolejnymi roślinami to między innymi rukola. Sieje się ją w ziemi i w ciągu tygodnia zaczyna kiełkować. Już od małych liści można wyczuć jej charakterystyczny smak i zapach. W ciągu miesiąca powinna mieć wysokość i wygląd tej rukoli, którą znamy ze sklepu.

Proste w hodowaniu rośliny

Nie tylko kiełki i rukola. Chodząc do sklepów spożywczych możemy na dziale z owocami i warzywami kupić chociażby szałwię, bazylię czy pietruszkę w doniczkach. Skoro wytrzymują warunki panujące w sklepach, bez większych problemów uda je się wyhodować także w domu! Co prawda grow boxy przyspieszą cały proces, a i przydadzą się w przypadku innych upraw. Jakich?

Pomidory! Polecamy bardzo gorąco pomidory koktajlowe ze względu na fakt, że krzaki można bez problemu trzymać w donicach, nie rozrastają się na boki, ani w górę i również bardzo szybko oferują gotowe do zjedzenia warzywa. Jednak tutaj doradzamy zakup większego krzaczka, ponieważ uprawa od nasiona może potrwać nawet kilka miesięcy – a po co aż tyle czekać?

Czy warto uprawiać warzywa i zioła, skoro są dostępne w sklepach? Jak najbardziej! Nasze będą pozbawione chemii, nawozów i będą całkowicie ekologiczne – w sam raz dla alergików czy małych dzieci, ale i osób, które cenią sobie swoje zdrowie. Dlatego zamiast się zastanawiać, lepiej poczytać, co jeszcze Ci się przyda do domowej uprawy.

Share.

About Author