Komunikat Komendanta Komisariatu Policji w Pieńsku

0

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie w sąsiednich miejscowościach odnotowaliśmy kilkanaście przypadków kradzieży z włamaniem do mieszkań bądź domów. Za każdym razem sprawcy działali w podobny sposób. Wchodzili do pomieszczeń mieszkalnych, po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń poprzez wywiercenie otworu w oknach budynku. Wykorzystując sen mieszkańców dokonywali kradzieży wartościowych przedmiotów.

Często przed kradzieżami pojawiały się osoby, które oferowały do sprzedaży różne przedmioty bądź pod pozorem zakupu metalowych elementów znajdujących się na posesjach szacowały zamożność mieszkańców. Szczególną ostrożność należy zachować przy osobach oferujących perfumy, gdzie kontakt z nieznaną substancją może doprowadzić do chwilowej utraty świadomości.

Zwracamy się do Państwa z apelem o zachowanie czujności i sąsiedzką solidarność w przypadku zauważania osób, których zachowanie wzbudza podejrzenia, co do ich intencji. Zachowajmy ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami.

W przypadku zauważenia osób, których zachowanie wzbudza Państwa niepokój prosimy o kontakt z dyżurnym jednostki Policji pod numerem 756494200 lub 997/112.

Podkomisarz Antoni Owsiak

Komendant Komisariatu Policji w Pieńsku

Share.

About Author