VIII Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich

0

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na VIII Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich, który odbędzie się w sobotę 19 maja br.

Ptasi Maraton to wycieczka pieszej po zaplanowanej trasie, z możliwością wzięcia udziały w konkursach organizowanych przez organizatora.

Początek imprezy zaplanowany jest w Parku Miejskim w Węglińcu 19.05.2018r. o godz. 10:00.

Trasa VII Ptasiego Maratonu po Borach Dolnośląskich ma łączną długość około 10,5km. Biegnie przez tereny leśne i wodno leśne Dorów Dolnośląskich, obszarze Natura 2000 „Uroczyska Borów Dolnośląskich” głównie drogami leśnymi i szutrowymi, oraz ostępami leśnymi i groblami. Wyruszamy z Parku Miejskiego w Węglińcu skąd jesteśmy dowiezieni do Stawu Wolno Starego Następnie wzdłuż  Stawu Wolno-Starego udajemy   się   na punkt widokowy gdzie nastąpi rozpoczęcie części konkursowej. Stąd udamy się wzdłuż Stawu Wolno Starego, Czaplego, i Stawów Kolejowych przejdziemy duktami leśnymi do Ostoi turystyczno-przyrodniczej ASUAN gdzie odbędzie się piknik ekologiczny i zakończenie części konkursowej z wyłonieniem Orła Borów Dolnośląskich. Następnie około godz. 16 będzie możliwość powrotu do miejsca startu, dla chętnych powrót pieszo do miejsca Startu.

Regulamin + zgoda dla uczestników poniżej 15 roku życia

Share.

About Author