W jakich dziwnych miejscach przydają się urządzenia chłodnicze?

0

Chłodnie i zamrażarki. Urządzenia, które zna praktycznie każdy. Codziennie z nimi obcujemy – w domu, sklepach spożywczych czy firmach – o ile pracujemy w wyspecjalizowanych miejscach. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, w jakim nietypowym biznesie też można korzystać z tego typu rozwiązań? Specjalnie dla Was wybraliśmy aż trzy, które z wielką przyjemnością wymienimy. Są to różne gałęzie biznesu, aby udowodnić, że nie tylko chłodnie są przydatne w branży spożywczej, a jest to tylko początek..

Rośliny wymagają właściwych warunków

Pierwszą branżą jest ta związana z ogrodnictwem. Jednak porzućmy myślenie o sadzonkach, drzewkach i tym podobnych roślinach, ponieważ one muszą jednak być w cieple, aby nie stała im się krzywda. Mowa tutaj o kwiatach ciętych, które możemy zakupić chociażby w dużych marketach. Tak, dokładnie, mamy na myśli te piękne bukiety przy dziale z owocami czy zaraz przy kasie. Droga takich roślin często jest bardzo długa. Najczęściej trafiają do Polski z samego środka Europy – niekiedy nawet z Holandii. W różnych punktach logistycznych (np. pod Poznaniem), przechodzą przeładunek, a także pierwsze ubieranie w bukiety na kilka kwiatów. Następnie jadą dalej do magazynów różnych marketów. Jak można się domyślać, proces musi być ekspresowy, a rośliny należy trzymać w bardzo chłodnych warunkach, aby mogły cieszyć się jak najdłużej świetnym wyglądem.

A co z tymi ślimakami?

Tutaj będzie spore zaskoczenie. Kolejne miejsce, w którym przydadzą się systemy chłodnicze, które tworzy http://www.darpin.pl/ są farmy ze ślimakami. Zaskoczeni? Tak! Takie miejsca działają w Polsce i jest ich całkiem dużo. Ślimaki są wykorzystywane nie tylko w gastronomii, ale także kosmetologii, jednak istotą ich skuteczności, jak i walorów smakowych jest odpowiednie trzymanie i transport. Choć latem, gdy jest czas rozrodu, muszą być w cieple, jednak w ich cyklu życiowym rozróżniamy także moment na hibernację (ale i przy transporcie ważne jest, aby dostarczyć je świeże, a mrożenie jest tutaj ważne).

Lakiernictwo i naprawa samochodów

Kolejne miejsce, w którym systemy chłodnicze i wentylatory się przydają to wszelkiej maści zakłady lakiernicze oraz takie, w których naprawia się samochody. Chemia, materiały do obróbki, nawet praca przy spawaniu czy malowaniu lepiej wychodzi, jak w pomieszczeniu jest zdecydowanie niższa temperatura. Dlatego jak widać, systemy chłodnicze, wentylatory czy zmrożenie może odnaleźć się w wielu dziedzinach handlu i produkcji.

Share.

About Author