Jak zadbać o płaski brzuch na lato?

0

Nie jest tajemnicą, że każdy, szczególnie w okresie wakacji chce się pochwalić szczupłą i zgrabną sylwetką. Żeby to osiągnąć trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie: należy połączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną. Te dwa elementy przyniosą widoczne efekty.

Dieta złożona z pełnowartościowych składników

Pierwszym posiłkiem w ciągu dnia musi myć śniadanie. Najlepiej jeśli będzie ono bogate w węglowodany, które dodadzą energii na cały poranek. Świetnym pomysłem są: owsianka z owocami, albo zdrowy koktajl z warzyw lub owoców. Taki posiłek przygotowany na przykład ze szpinaku, banana, mango i cynamonu dostarcza nam niezbędnych mikro elementów i witamin. Komponując posiłki trzeba jedynie pamiętać, by łączyć ze sobą warzywa owoce i przyprawy, które dodają daniu charakteru i smaku. Kolejne posiłki powinny zawierać coraz mniej węglowodanów i być bogate w białko. Na obiad można na przykład przygotować kurczaka z ryżem i surówką, albo rybę z warzywami. Kolacja jako ostatni z głównych posiłków musi być lekkostrawna. W trakcie dnia powinniśmy zjadać pięć posiłków, a ostatni na dwie godziny przed snem. Chcąc cieszyć się płaskim brzychem, trzeba zapomnieć o podjadaniu między posiłkami i ograniczyć spożywanie słodyczy do minimum.

Posiłki gotowe

Jeśli chcemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę musimy unikać półproduktów i dań gotowych. Wyjątkiem są specjalnie przygotowane posiłki tzw. dieta pudełkowa. Jest to doskonałe rozwiązanie na osób, które nie mają czasu samodzielnie komponować swoich dań, albo nie wiedzą jak to zrobić. Decydując się na catering dietetyczny, nie trzeba martwić się o produkty i sposób ich przyrządzenia, bo posiłki tworzone są przez wykwalifikowanych specjalistów. Dietetycy dostosowują menu indywidualnie do każdego klienta. Przykładem firmy, która zajmuje się tworzeniem diet pudełkowych jest: http://apeteat.pl/. Przedsiębiorstwo oferuje próbne zestawy dań, a także doradza w wyborze optymalnej diety. Dzięki usłudze cateringu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Ćwiczenia fizyczne

Dopełnieniem zdrowego odżywiania są ćwiczenia. Nie ważne jaką aktywność wybierzemy, ważne, by treningi odbywały się regularnie. Dla miłośników spacerów doskonały będzie nordic walking, amatorzy sportów zespołowych mogą z powodzeniem wybrać tenis, albo squash. Bardzo modne w ostatnim czasie jest bieganie, fitness i ćwiczenia na siłowni. Aktywność fizyczna sprawia, że organizm lepiej funkcjonuje, poza tym ma to wpływ na poprawę samopoczucia. Warto znaleźć dla siebie sport, który będzie nam dawał satysfakcję i motywację do kolejnych treningów.

Chcąc posiadać zgrabną i smukłą sylwetkę, trzeba przestrzegać diety i regularnych ćwiczeń. Tylko wtedy, pojawią się widoczne efekty. Obecnie jest bardzo wiele dostępnych możliwości, by prowadzić zdrowy tryb życia. Brak czasu nie może być już wymówką na brak ruchu czy złą dietę. Wystarczy postawić sobie cel i dążyć do jego realizacji.

Share.

About Author