Mamy wicemistrza kraju w OTWP ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”

0

W dniach 1–3 czerwca 2018r. w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) odbył się 41 finał  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Jak już informowaliśmy w finale brało udział dwóch naszych młodych strażaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów tj. Maksymilian Drgas reprezentował woj. dolnośląskie i Miłosz Mesjasz woj. lubuskie.

Po teście pisemnym wyłoniono po pięciu finalistów w każdej grupie wiekowej. Na 40 pytań Miłosz uzyskał 32 pkt i z najlepszym wynikiem awansował do ścisłego finału a Maksymilian z dorobkiem 24 pkt. zajął bardzo dobre miejsce w środku stawki (12 miejsce) i wykazał się dużą wiedzą. W ścisłym finale uczestnicy zmierzyli się zadaniami praktycznymi z ratownictwa medycznego, budową linii gaśniczych oraz rozpoznawaniem sprzętu pożarniczego jak również odpowiadali ustnie na wylosowane pytania przygotowane przez komisję konkursową.

W finale Miłosz Mesjasz uzyskał 9 pkt.i zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej na szczeblu kraju. Jest to bardzo duży sukces młodego strażaka. Dla Miłosza na przestrzeni ostatnich czterech lat jest to czwarty udział w finale centralnym i trzecie podium (w roku 2015 – 3 miejsce a w roku 2016 – 1 miejsce), natomiast Maksymilian jako debiutant również zaprezentował się bardzo dobrze.

Szczególne podziękowanie należy się dh. Rafałowi Mesjaszowi z OSP Ruszów – jednocześnie funkcjonariuszowi pożarnictwa w KP PSP w Zgorzelcu za wieloletnią pracę z młodzieżą i przygotowywanie do udziału w konkursach na szczeblu szkolnym,gminy, powiatu, województwa i kraju.

Jest to ewenement na skalę kraju aby z jednej miejscowości – drużyny MDP było dwóch przedstawicieli w finale centralnym (na co dzień bardzo dobrych kolegów)i jeszcze dodatkowo reprezentowali dwa różne województwa.

 

 

Share.

About Author