Jak wyposażyć motocykl na rajd?

0

Na świecie jest wielu amatorów szybkiej jazdy motocyklem, a wśród nich spore grono miłośników rajdów motocyklowych. To właśnie oni potrzebują od życia więcej adrenaliny niż przeciętny człowiek. Motocykl daje wyjątkowe poczucie wolności, a możliwości uzyskania ogromnej prędkości i przyspieszenia dodatkowo wzmacniają to odczucie. Motocykl do rajdów powinien mieć odpowiednie parametry i być dostosowany do szybkiej jazdy po wybojach. Okazuje się, że jazda rajdowa po trudnym terenie jest w praktyce równie szybka, co jazda po płaskich drogach, a przy tym – z uwagi na ukształtowanie terenu – znacznie bardziej niebezpieczna i pełna przeróżnych niespodzianek. Dlatego podstawą frajdy i bezpieczeństwa podczas rajdów motocyklem jest odpowiednie wyposażenie.

Motocykle stworzone do jazdy w terenie

Jazda motocyklem rajdowym może przynieść wiele radości i sprawia ogromną frajdę każdemu, kto nie boi się trudów drogi i przeróżnych wyzwań. Podczas jazdy po nierównościach w terenie motocyklista musi szczególnie uważać, a jednocześnie powinien mieć pewność, że jego maszyna jest w pełni bezpieczna i niezawodna. Tylko wówczas jazda w terenie może przynieść maksymalną satysfakcję. Jazda po wertepach i wybojach, częste podskoki, omijanie przeszkód, a także strome podjazdy i zjazdy zapewnią moc szalonych i niepowtarzalnych wrażeń, zwłaszcza, gdy odpowiednio wyposażymy nasz motocykl.

Rajdowy, czyli enduro

Dobry motocykl rajdowy należy wyposażyć w rozmaite akcesoria. Każdy amator sportów ekstremalnych, który lubi jazdę enduro powinien zadbać o dobre, skuteczne amortyzatory, aby dostosować swój pojazd do jazdy po nierównościach i pagórkach. Na stronie akcesoriamotocyklowe.pl jest wiele funkcjonalnych elementów wyposażenia. Dobre amortyzatory i solidna budowa motocykla oraz niezawodność poszczególnych systemów sprawią, że jazda po wybojach będzie przyjemna. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest wytrzymały, odpowiednio wzmocniony łańcuch napędowy.

Wyposażenie motocyklisty

Oprócz właściwie wyposażonego pojazdu podstawą bezpieczeństwa dla motocyklistów jest odpowiedni ubiór, ochrona ciała i głowy. Kombinezony przeznaczone dla miłośników jednośladów wyróżnia wysoka jakość i nienaganny styl. Oznacza to, że kombinezony motocyklowe są szyte z najlepszej jakości skóry i posiadają certyfikowane ochraniacze, wymienne slidery kolan, oraz elastyczne wstawki i inne elementy ochronne, m.in. garb aerodynamiczny. Dodatkowym elementem jest wkładka bakteriobójcza z jonami srebra, której zadaniem jest poprawa komfortu użytkowania. Należy również zapewnić odpowiednią ochronę dłoni i nóg stosując mocne i wygodne rękawice wyposażone w efektywny system wentylacji oraz wytrzymałe i dobre buty.

Optymalna ochrona głowy

Dobry kask motocyklowy stanowi niezbędny element wyposażenia kierowcy i pasażera. Należy bezwzględnie wybierać certyfikowane kaski ochronne, wykonane z nowoczesnych materiałów, wybitnie wytrzymałych, odpornych na zarysowania i pęknięcia. Dobre kaski są wyposażone w integralne kanały wentylacyjne, posiadają blendę przeciwsłoneczną, która stanowi znacznie ułatwienie dla kierowcy w słoneczny dzień.

Share.

About Author