Młodzi strażacy z MDP Ruszów na edukacyjnej wycieczce

0

Za bardzo dobrą pracę w drużynie oraz w podziękowaniu za osiągnięte sukcesy na zawodach sportowo pożarniczych na szczeblu powiatu i województwa zarząd OSP Ruszów zorganizował w dniu 28 czerwca 2018 r. dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wycieczkę edukacyjną.

W ramach obchodów 100 lat niepodległości młodzi strażacy odwiedzili 10 Brygadę Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie gdzie zapoznali się z historią oręża polskiego oraz specyfiką pracy/służby współczesnego żołnierza. Młodzież zwiedziła min. salę tradycji, uczestniczyła w pokazie sprzętu wojskowego jak również miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalistycznej strzelnicy treningowej.

Przysłowiową wisienką na torcie była wizyta w Wojskowej Straży Pożarnej. W drodze powrotnej młodzi strażacy zwiedzili nowoczesne Centrum Tradycji Czarnej Dywizji w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego w Żaganiu.

Niespodzianką przygotowaną przez opiekunów tj. Anetę Dobrzańską i Rafała Mesjasza była smakowita pizza i lody dla wszystkich uczestników wycieczki.

Strażacy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Bałut (cywilny pracownik wojska) za pomoc w organizacji wycieczki .

J. Droś – OSP Ruszów

R. Mesjasz – Foto

Share.

About Author